Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Kdo chce kam, pomozme mu tam. České přísloví

DofE již počtvrté

22.11.2021 705 Mgr. Kateřina Appelová

DofE již počtvrté

Program DofE - Cena vévody z Edinburgu  na Gymnáziu Teplice pokračuje již čtvrtým rokem. S radostí oznamujeme, že se na podzim 2021 přihlásil rekordní počet nováčků - své online deníky si aktivitami osobního rozvoje již pomalu začíná plnit celkem 32 studentů převážně kvint a sext.

24 studentů jsou nováčci a zapsali se do bronzové úrovně, na loňský rok pak navazuje 5 stříbrných studentů a již třetí rok se DofE věnuje jeden vytrvalý DofE nadšenec, takže má naše škola želízko v ohni i na zlaté úrovni. 

Pro představu, co konkrétně  naše studenty v DofE v následujících měsících čeká, přinášíme příklady ze všech tří oblastí, kteří si sami studenti nastavili a musí se jim po dobu tří, šesti nebo dvanácti měsíců věnovat pravidelně každý týden 60 minut: 

SPORT: zde jasně vítězí běhací, posilovací a jóga aplikace nebo studenti jednoduše pokračují ve sportu, kterému se již věnují delší dobu. Zajímavý je cíl zlatého DofE studenta - objíždí na kole obce Teplicka a fotí se u cedulí s názvy. Bude jich muset "nasbírat" 48, držíme palce. 

DOVEDNOST: studenti se věnují kresbě, hudebním nástrojům a musíme říct, že máme velkou radost ze těch, kteří se letos vrhli na vaření - zde se zabije celé hejno much jednou ranou - plnění DofE, kvalitní výbava do budoucna a v neposlední řadě jedno teplé jídlo pro rodinu za týden zcela v režii dítěte. Takže win-win-win situace. 

DOBROVOLNICTVÍ: trash-hero neboli "vem pytel, vyber lokalitu a vysbírej odpadky" je velmi populární. Studenti často plní v rámci rodinných výletů nebo spojí síly a plní týdenní cíl společně. Krásnou činnost si zapsala na 3 měsíce studentka bronzové úrovně- bude pravidelně pomáhat v knihovně s balením knih naší skvělé knihovnici paní Lébrové. 

Všem zapsaným studentům držíme palce, DofE je o překonávání bariér (často hlavně těch v naší hlavě) a vystoupení z komfortní zóny. Často je také potřeba zapátrat po ztracené motivaci. S tím vším jsme připraveni vám pomoci, na jarní expedice bychom totiž samozřejmě moc rádi vyvezli co nejvíce z těch, kdo DOFE cestu letos začali. 

vedoucí DofE na GT - Brušáková, Kopřiva, Pike

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je prestižní vzdělávací program pro mladé lidi, který je podporuje v osobním rozvoji a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci. Klíčová a oceněná je hlavně vytrvalost, samostatnost a odhodlanost, tudíž vlastnosti, které se v životě hodí v jakémkoliv oboru. Absolventi programu získávají mezinárodně uznávaný certifikát, který se hodí do CV, ale také při studiu v zahraničí. Na světě je momentálně 1,3 milionu mladých lidí, kteří program plní. Více informací na dofe.cz

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

5.G ve Švýcarsku

5.G ve Švýcarsku

20 fotek

Od 31. ledna do 2. února 2023 pobývala třída 5.G v Českém Švýcarsku.

Mgr. Kateřina Appelová
02.02.2023 19:03

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz