Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Učíš-li se proto, aby sis zapamatoval, zapomeneš. Učíš-li se proto, abys porozuměl, zapamatuješ si.

Drogy na Teplicku

21.01.2022 693 Mgr. František Frolík

Drogy na Teplicku

Ve čtvrtek 20. ledna 2022 se studenti 4.A a 6.G zúčastnili debaty o drogové situaci v Teplicích. Preventivní vzdělávací program si připravil strážník Městské policie v Teplicích Pavel Brhlík, jehož služby jsme na GT využívali již v minulých letech.

Na rozdíl od předchozího školního roku covidová situace umožnila prezenční konání, mezi jehož nesporné výhody patří intenzivnější interakce se studenty.

Kvartáni a sextáni se v první části programu zabývali základními informacemi o drogách, jejich klasifikací a nejčerstvějšími legislativními úpravami (např. rozhodnutí Ústavního soudu z května 2021). Poté se na konkrétních případech dozvěděli, že i za bezúplatné poskytnutí drogy může člověk skončit na 8 let za mřížemi (stejně jako ostravský bezdomovec, jenž nevědomky poskytl smrtící syntetický kanabinoid).

Druhá část programu se zabývala naším regionem. Řešila se situace po zbourání ruiny v Mlýnské ulici či bývalého hotelu Imperátor, k vidění byly i nelegální pěstírny z našeho okresu (Prosetice, Hostomice). 

Děkujeme panu Brhlíkovi a celé teplické Městské policii.

Mgr. František Frolík

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

5.G ve Švýcarsku

5.G ve Švýcarsku

20 fotek

Od 31. ledna do 2. února 2023 pobývala třída 5.G v Českém Švýcarsku.

Mgr. Kateřina Appelová
02.02.2023 19:03

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz