Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Charakter člověka můžeme snadno posoudit podle toho, jak se chová k tomu, kdo pro něj nemůže nic udělat. J. W. Goethe

Drogy na Teplicku

21.01.2022 557 Mgr. František Frolík

Drogy na Teplicku

Ve čtvrtek 20. ledna 2022 se studenti 4.A a 6.G zúčastnili debaty o drogové situaci v Teplicích. Preventivní vzdělávací program si připravil strážník Městské policie v Teplicích Pavel Brhlík, jehož služby jsme na GT využívali již v minulých letech.

Na rozdíl od předchozího školního roku covidová situace umožnila prezenční konání, mezi jehož nesporné výhody patří intenzivnější interakce se studenty.

Kvartáni a sextáni se v první části programu zabývali základními informacemi o drogách, jejich klasifikací a nejčerstvějšími legislativními úpravami (např. rozhodnutí Ústavního soudu z května 2021). Poté se na konkrétních případech dozvěděli, že i za bezúplatné poskytnutí drogy může člověk skončit na 8 let za mřížemi (stejně jako ostravský bezdomovec, jenž nevědomky poskytl smrtící syntetický kanabinoid).

Druhá část programu se zabývala naším regionem. Řešila se situace po zbourání ruiny v Mlýnské ulici či bývalého hotelu Imperátor, k vidění byly i nelegální pěstírny z našeho okresu (Prosetice, Hostomice). 

Děkujeme panu Brhlíkovi a celé teplické Městské policii.

Mgr. František Frolík

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz