Logo Ústecký kraj

19. dubna 1880: Stremayrova jazyková nařízení zaručovala rovnoprávnost češtiny s němčinou u státních úřadů.

Exploze do nekonečna

04.03.2024 139 Mgr. Kateřina Appelová

Exploze do nekonečna

Braun, Křtitel, Kolostůj a teď i Kovářík - studenty zajímá minulost i současnost. V pátek 1. března 2024 se studenti 7.BC vydali prozkoumat exponáty stálé expozice Muzea Teplice. Měli jsme velké štěstí, že nás provázela skvělá Eva Klášterková. Payer, Braun, Křtitel a Kolostůj, to se studentům už nesplete a k tomu jsme přidali ještě jedno jméno - Jan Kovářík.

Jeho moderní tvorba skvěle kontrastovala s klasickými okruhy muzea a byla velmi osvěžující. Teplické muzeum umí být i současné, moderní a mladé, moc chválíme a na prohlídku navážeme v lavicích, kde si vše shrneme a začleníme do portfolia, za rok u maturity se znalosti historie našeho města rozhodně budou hodit.  

Sochař Jan Kovářík patří společně s například Davidem Černým nebo Krištofem Kinterou mezi nejvýraznější představitele naší současné sochařské scény. Do širšího povědomí veřejnosti se dostal především vyhotovením památníku Marie Terezie v Praze. Výstava EXPLOZE DO NEKONEČNA potrvá v Jízdárně teplického muzea do konce března a v pátek 9. 3. přijede autor na komentovanou prohlídku, a to si milovníci moderního umění určitě nenechají ujít. 

Komentovaná prohlídka LINK komentovaná prohlídka událost FB 

Mgr. Kateřina Appelová

 

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz