Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Slušný člověk pomáhá vždy tomu, kdo toho nejvíc potřebuje. TGM

Floristický kurz

12.07.2021 416 RNDr. Zdeněk Bergman

Floristický kurz

Na týden od 11. do 17. června 2021 se do Teplic sjelo sedmdesát botaniků z celého Česka. Důvodem takové koncentrace znalců rostlin je konání floristického kurzu, jahož organizátorem je Česká botanická společnost. Gymnázium Teplice ke konání akce také trochu přispělo.

V neděli 11. července v 19:00 proběhlo slavnostní zahájení kurzu. Stalo se tak v prostorách Konzervatoře Teplice v Chelčického ulici. Prvním řečníkem byl Prof. RNDr. Karel Prach, CSc. - předseda České botanické společnosti. Ten ve své řeči vyzdvihl botanickou bohatost našeho okresu, když připomněl teplé vulkanické České středohoří, chladnou parovinu v Krušných horách a člověkem hodně ovlivněnou krajinu pánve.

Dalčím řečníkem byl Ing. Čestmír Ondráček - předseda severočeské pobočky ČBS, který je kurátorem na přírodovědném pracovišti Oblastního muzea v Chomutov.

Mezi hosty byl také PaedDr. Jiří Roth - uznávaný mykolog a bylinkář z Chomutova a mnozí další vědci a znalci flóry.

               

Prof. Karel Prach   Ing. Čestmír Ondráček   PaedDr. Jiří Roth

Gymnázium Teplice se zapojilo nejen tím, že poskytlo skromné ubytování třiceti účastníkům kurzu, ale prohlídka Bioparku GT je také jednou z exkurzí připravených pro frekventanty kurzu. Naši školu reprezentuje a na organizaci se podílí Mgr. Marcela Vlačihová.

Další informace o kurzu a také o trasách jednotlivých exkurzí najdete na stránkách ČBS zde.

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

2.A sázela les

2.A sázela les

8 fotek

16. října 2021 proběhl Den za obnovu lesa.

Mgr. Hana Nováková
19.10.2021 10:04

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz