Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Charakter člověka můžeme snadno posoudit podle toho, jak se chová k tomu, kdo pro něj nemůže nic udělat. J. W. Goethe

Fyzici demonstrují!

11.01.2022 552 RNDr. Zdeněk Bergman

Fyzici demonstrují!

Ne, nejde o průvod vědců s transparenty ulicemi. Jedná se o předvedení fyzikálních experimentů našim žákům, kterého se ujali odborníci z KDF MFF UK (katedra didaktiky fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy).

 

Oba vědci jsou na Gymnáziu Teplice přítomni po čtyři dny - od 10. do 13. ledna 2022. Pracují se studenty septim v laboratořích fyziky.

RNDr. Marie Snětinová, Ph.D.

se ujala tématu kmitání. Je vědeckým pracovníkem a vyučující budoucích učitelů fyziky na KDF MFF UK. Magisterský titul a doktorát ve fyzikálním vzdělávání získala na téže instituci. Pracuje se studenty od SŠ po VŠ. Mezi její vědecké zájmy patří problem-solving ve fyzikálním vzdělávání a porozumění studentů, jejich postoje a motivace ve vztahu k fyzikálním experimentům.

RNDr. Petr Kácovský, Ph.D.

se zabývá molekulovou fyzikou. Jeho disertační práce nese název Experimenty podporující výuku termodynamiky na středoškolské úrovni a skládá se z výzkumné části zaměřené na miskoncepce středoškolských studentů a vývojové části věnující se přípravě vhodných experimentů do výuky.

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz