Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Myšlení má budoucnost. Nemyšlení jen tradici. S. J. Lec

Fyzici demonstrují!

11.01.2022 416 RNDr. Zdeněk Bergman

Fyzici demonstrují!

Ne, nejde o průvod vědců s transparenty ulicemi. Jedná se o předvedení fyzikálních experimentů našim žákům, kterého se ujali odborníci z KDF MFF UK (katedra didaktiky fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy).

 

Oba vědci jsou na Gymnáziu Teplice přítomni po čtyři dny - od 10. do 13. ledna 2022. Pracují se studenty septim v laboratořích fyziky.

RNDr. Marie Snětinová, Ph.D.

se ujala tématu kmitání. Je vědeckým pracovníkem a vyučující budoucích učitelů fyziky na KDF MFF UK. Magisterský titul a doktorát ve fyzikálním vzdělávání získala na téže instituci. Pracuje se studenty od SŠ po VŠ. Mezi její vědecké zájmy patří problem-solving ve fyzikálním vzdělávání a porozumění studentů, jejich postoje a motivace ve vztahu k fyzikálním experimentům.

RNDr. Petr Kácovský, Ph.D.

se zabývá molekulovou fyzikou. Jeho disertační práce nese název Experimenty podporující výuku termodynamiky na středoškolské úrovni a skládá se z výzkumné části zaměřené na miskoncepce středoškolských studentů a vývojové části věnující se přípravě vhodných experimentů do výuky.

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Foto tříd

Foto tříd

24 fotek

24. června 2022 pořídil fotograf Štěpán Hon (abs. 1994) fotografie tříd a profesorského sboru.

RNDr. Zdeněk Bergman
28.06.2022 11:18

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz