Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Geologická olympiáda - fimále

13.05.2022 74 Mgr. Marcela Vlačihová

Geologická olympiáda - fimále

Ve dnech 5.- 8. května 2022 proběhlo v Sedmihorkách celostátní kolo Geologické olympiády. Naši školu zde velmi dobře v kategorii starších (kvinta-oktáva) reprezentovala Veronika Halamková z 5.C. Umístila se na krásném 13.-14. místě. Veroniko, děkujeme!

Poprvé se celostátní kolo konalo formou vícedenního pobytu a já jsem ráda, že se s námi Veronika podělila o dojmy. Soutěž si užila a ze soutěže si přivezla kromě zážitků i nějaké ty geologické suvenýry.

M. Vlačihová

Celostátní kolo geologické olympiády 2022 bylo zajímavým zážitkem. Po dobu tří dnů, co olympiáda probíhala jsme byli ubytováni v autokempu Sedmihorky, v Českém ráji. V den příjezdu se moc věcí neudálo, jen jsme se účastnili různých seznamovacích aktivit. Druhý den po slavnostním zahájení celostátního kola ale probíhal týmový terénní výzkum, kdy jsme pozorovali různé geologické jevy a vysvětlovali jsme jak a za jakých podmínek vznikly. Navíc jsme ještě určovali různé vzorky hornin, na které jsme narazili po cestě. Tato terénní úloha se nám časově velmi protáhla, takže jsme po příchodu zpět do kempu byli všichni vyčerpaní. Třetí den jsme prezentovali výsledky terénní úlohy a také se psal písemný test a poznávačka. Odhaduji, že v poznávačce bylo přes 40 vzorků zkamenělin, hornin a minerálů, s tím, že největší problém nám dělaly zkameněliny. Odpoledne toho samého dne jsme jeli na exkurzi do dvou lomů, kde jsme po výkladu ke vzniku hornin z lomů získávaných sbírali vzorky olivínů, achátů a kalcitu. Poslední den proběhlo vyhlášení výsledků týmového výzkumu a olympiády celkově, po kterém následoval odjezd domů. 

Veronika Halamková  5.C

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Naši v Portugalsku

Naši v Portugalsku

7 fotek

Od 2. do 8. května 2022 působí v Portugalsku našich 23 vyslanců.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.05.2022 15:09

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz