Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

GT na TU Wien

10.06.2018 1 741 Mgr. Martin Rak

GT na TU Wien

Ve dnech 7. a 8. června 2018 žáci Gymnázia Teplice (hlavně septimáni) navštívili naší dřívější metropoli, Vídeň. Zvládli jsme shlédnout vše, co stojí ve Vídni za vidění.

Pokud znáte komisaře Rexe a znělku k tomuto seriálu, je Vám již vše jasné. Valčíkovým rytmem jsem propluli starým městem od Loose a Hawelky k Schönbrunnu a Hundertwasserovi. Někteří žáci zvládli výstavy v Albertině. Pozdní večer patřil dunajské náplavce. V pátek ráno jsme navštívili TU Vídeň. Ústav geodezie, který právě pořádal den otevřených dveří. Pokud umíte plynule německy nebo anglicky, neváhejte studovat v tomhle hezkém socialistickém městě, kde studium nic nestojí, nájmy jsou nízké, jídla je hodně a chutná skvěle. Dva čeští studenti ústavu si nemohli vybavenost a také přístup místních kapacit vynachválit.

Pak už na nás čekal mumraj Naschmarktu, tržnice a konečně "kunsthajlajt" v Leopoldsmuseu. Šílený Schiele a uklidňující Klimt, ale také sbírka rakouské miliardářky Horten, která s veřejností sdílí zážitek z originálů umění 20.století od Kleeho po Piccassa. Ooojda, vydechli jsme vídeňský všeznamenající výraz při cestě domů. Wiederschauen.

M.Rak, B.Bendová.

,

 

Zpět na: Zprávy

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz