Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Slušný člověk pomáhá vždy tomu, kdo toho nejvíc potřebuje. TGM

Inkluze na londýnské škole Berrymede Primary School

23.06.2019 588 Mgr. Iva Reichová

Inkluze na londýnské škole Berrymede Primary School

Ve dnech 17. - 21. června 2019 proběhla stáž českých učitelů ve škole Berrymede Primary School v Londýně Škola pro všechny, kterou organizovala Fakulta životního prostředí UJEP.

Deset českých učitelů se celý týden účastnilo vyučování, které probíhalo v několik skupinách podle aktuálních dovedností žáků. Vedení školy s námi diskutovalo o svých metodických postupech, příležitostech a úspěších i neúspěších. Také jsme se mohli zúčastnit setkání s rodiči i shromáždění všech žáků na skupinové hudební hodině.

Berrymede Primary School je školou v londýnské čtrvti s velkým procentem přistěhovalců.  Vedení školy klade velký důraz na tradiční hodnoty, rovné příležitosti a neakceptování porušování pravidel. Všem studentům poskytuje rozsáhlou podporu v jejich potřebách a daří se jim o téměř dokonalou inkluzi. Právě inkluze byla důvodem naší stáže a pobyt byl pro nás všechny velmi inspirující.

Kromě náročného programu ve škole jsme se mohli věnovat i návštěvám londýnských pamětihodností a rozšiřovat tak své odborné obzory.

I. Reichová

Zpět na: Zprávy

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz