Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

3. června 1934 se vláda ČSR oficiálně přihlásila k francouzsko-sovětskému návrhu východního paktu zajišťujícímu kolektivní bezpečnost.

Jak se žije v Dánsku.

29.05.2022 586 RNDr. Zdeněk Bergman

Jak se žije v Dánsku.

Chcete-li se dozvědět něco o této severské zemi, přijďte ve čtvrtek 2. června 2022 v 17 hodin do návštěvnické místnosti Regionálního muzea Teplice na přednášku PhDr. Ing. Zdeňka Lyčky, bývalého velvyslance Česka v Dánsku.

Součástí akce bude slavnostní otevření putovní výstavy KRÁLOVNA DAGMAR - česká princezna o vnučce královny Judity, která bude do konce srpna 2022 instalována v teplickém muzeu v románské expozici. Dánsko dalo světu také LEGO a v Jízdárně teplického zámku si s ním Vy a Vaše děti můžete přijít pohrát na speciální expozičně - herní výstavu Svět kostiček® z dánské stavebnice Lego®. Výstava potrvá do 10. 9. a bude otevřena denně kromě pondělí od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

27. 5. – 10. 9. / Jízdárna teplického zámku

Speciální expozičně - herní výstava Svět kostiček® z dánské stavebnice Lego®
Na výstavě představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu komerčních edic továrních setů, ale také unikátní modely z vlastní tvorby. Za pozornost stojí filmová tématika, sběratelské skvosty, speciální Lego Wear a další zajímavosti z fenomenální stavebnice. Výstava nabídne rovněž dětskou hernu s kostičkami Lego®. 
 

3. 6. – 28 8. / románská expozice teplického zámku

KRÁLOVNA DAGMAR - česká princezna / putovní výstava o vnučce královny Judity 
24. května 1212, tedy před 810 lety, zemřela oblíbená dánská královna Dagmar, původně česká princezna Markéta Drahomíra Přemyslovna. Byla dcerou Přemysla Otakara I. a nevlastní sestrou svaté Anežky České. Když se v Dánsku řekne „královna Dagmar“, lidé si připomenou zejména balady o této půvabné a šlechetné královně. Málokdo však ví, že pocházela z Českých zemí.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Vlasta Tichá

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Přespávačka primy

Přespávačka primy

2 fotek

Z pátku 19. na sobotu 20. května 2023 měli primáni noční směnu.

Mgr. Iva Reichová
19.05.2023 22:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz