Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Vychovávat intelekt bez morálky znamená vychovávat vážnou hrozbu pro společnost. Theodore Roosevelt

Jan Hus - veliký Čech

05.07.2019 334 RNDr. Zdeněk Bergman

Jan Hus - veliký Čech

Dnes 6. července 2019 si připomínáme 604. výročí smrti jednoho z nejvýznamnějších Čechů - církevního reformátora Jana Husa.

Gymnázium Teplice má ve třetím patře budovy C stálou expozici věnovanou této osbnosti. Při prohlídkách, které se nyní o prázdninách konají každý den kromě pondělí od 13 do 17 hodin, můžete průvodce požádat, aby vás tam zavedl.

Mistra Jana Husa připomíná i geografický server GEOFUN:

Dnes si připomínáme upálení výjimečného muže - mistra Jana Husa, kterého na hranici poslala "vlastní"  římskokatolická církev v roce 1415.

Jan Hus byl kněz, náboženský myslitel, vysokoškolský pedagog a kazatel. Inspirován myšlenkami Jana Viklefa se stal jedním z prvních reformátorů církve.

Výjimečnost této postavy potvrzuje i množství her, které jsme mu během historie GEOFUNu vytvořili. Jde o geolokační hry v rámci jižních Čech husitských: Šifra mistra Husa a Nezdařená cesta do školy, ve které na synka vzpomíná jeho matka. Hra Kazatelův učeň se odehrává v pražské Betlémské kapli, kde Hus působil.

Seznámit se s tímto českým velikánem je ale také možné tady a teď v těchto negeolokačních hrách v rámci SCHOOLFUNu: Jan Hus - Pravda vítězí a komiksová hra pro mladší Husovi na stopě. Nově spuštěná hra Reformace! kromě Husa představuje další evropské reformátory církve. 

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Den otevřených dveří GT

Den otevřených dveří GT

93 fotek

Sobota 7. prosince 2019 byly na GT (skoro) všechny dveře otevřené. Foto J. Lebrová.

RNDr. Zdeněk Bergman
09.12.2019 16:27

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz