Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Kdo chce kam, pomozme mu tam. České přísloví

KineDok podruhé

23.11.2021 727 Mgr. František Frolík

KineDok podruhé

Dne 22. listopadu 2021 se uskutečnilo druhé setkání v rámci projektu KineDok, díky jehož aktivitám se dostávají kvalitní evropské dokumenty do nekinových prostor, včetně škol. Dokumenty bývají doplněné o zajímavý doprovodný program.

Studenti 7.F měli před workshopem možnost zhlédnout pasáž tří krátkých filmů (např. zde), které pojí téma dezinformací a života lidí na názorové periferii. Celým workshopem provázel režisér jednoho ze snímků Ondřej Šálek

V první části workshopu studenti debatovali nad viděnými filmy. Řešila se problematika dezinformací, konspiračních teorií a jejich společenské nebezpečnosti. Následovala část praktická, kdy studenti vymýšleli problémy týkající se jejich životů, které by chtěli zpracovat do případného dokumentu. Ve většině témat se nějakým způsobem objevovala pandemie COVID-19, včetně dezinformací (např. ohledně vakcinace).

V závěrečné aktivitě se studenti rozdělili do 4 skupin (dokumentaristé, postavy, diváci, skeptici) a nahlíželi na vybrané téma z různých úhlů pohledu.  

Děkujeme KineDoku za zdařilou akci a těšíme se na další setkání.

Mgr. František Frolík

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

5.G ve Švýcarsku

5.G ve Švýcarsku

20 fotek

Od 31. ledna do 2. února 2023 pobývala třída 5.G v Českém Švýcarsku.

Mgr. Kateřina Appelová
02.02.2023 19:03

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz