Logo Ústecký kraj

Pax hominibus bonae voluntatis.

Konečně v Čechách

28.06.2022 952 Mgr. Martin Rak

Konečně v Čechách

V pondělí 20. června 2022 začal projekt Konečně v Čechách cestou do Německa. Odpoledne jsme  přijeli do severobavorského lázeňského městečka Bad Kissingen, které se podobá naším Teplicím. První seznámení s německými studenty řídili skautíci Tadeáš a Jindra, kteří si připravili pro nás teambuildingové aktivity.
Den jsme zakončili pořádnou grilovačkou.

Druhý den jsme navštívili Gymnázium Jacka Steinbergera. Mohli jsme se podívat do různých hodin; matematika, chemie, němčina…

Na některých hodinách naši studenti byli aktivnější než němečtí. Po vyučování nás  badkissingčáci provedli rodným městem, ochutnávali jsme léčebné prameny, kochali se architekturou.
Po prohlídce jsme vyslechli přednášku v německém jazyce na téma hranic a ideoligií od doktora Jana Kvapila.
Po dnu, nabytém programem, naše česká skupinka šla relaxovat do slaných bazénů a vířivky.

Ve středu hlavním zážitkem byla návštěva města Bamberg. Po komentované prohlídce jsme dostali volno, kdy jsme probádali město.
Večer jsme měli prostor pro sport, v zápase Česko-Německo v házené jsme zvítězili na plné čáře.

24. 6. ve čtvrtek už jsme frčeli do Teplic, tentokrát jsme se vraceli v dvakrát větším počtu. Německé žáky jsme provedli po Teplicích, pan učitel Rak přiblížil zahraničním studentům historické a kulturní souvislosti našeho města.

Pátek byl dlouhý, ale záživný. Ráno jsme se ocitli v devatenáctém století. O vesnickém životě nám pověděli na prohlídce v Zubrnicích.
Naše hosty pan učitel trochu šokoval ukázkou rákosky. Den pokračoval svíčkovou v Litoměřicích. Prohlídka taky nesměla chybět.
Nakonec jsme vyšplhali až na Komárku, ze které jsme viděli města a pohoří jak na dlani.
 

Celý dlouhý týden jsme zakončili v hlavním městě České republiky. Po horkém týdnu jsme zažili v Praze opravdový slejvák. Avšak nejsme z cukru a plány nám to nenarušilo. Prošli jsme se centrem, promočili si boty a výlet jsme zakončili slavnostním obědem (řízek, bramborová kaše). Německým hostům se nechtělo odjíždět a slíbili, že se brzy vrátí do našeho kraje.

Sofya Fedotová, 6.G

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

6.G na Kraji

6.G na Kraji

6 fotek

8. února 2024 navštívila třída 6.G Krajský úřad a setkala se s hejtmanem.

Mgr. Rostislav Gramskopf
12.02.2024 13:26

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz