Logo Ústecký kraj

Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí. Jan Palach

Kosmonautika v 5.A

05.11.2024 176 Mgr. Tereza Křížová

Kosmonautika v 5.A

Ve čtvrtek 31. října 2024 se třída 5.A vydala do teplického planetária. Studenti si vybrali program o kosmonautice a vybrali si opravdu velmi dobře. Přednáška trvala hodinu a byla skutečně nabitá zajímavými informacemi. Takto svoji návštěvu shrnuli samotní studenti:

"Dozvěděli jsme se o budoucích projektech a plánech světových vesmírných organizací. Nechyběla ani projekce noční oblohy a popis rozdílů mezi družicemi a letadly na noční obloze." 

Filip Lukeš, 5.A

"Přednáška byla velmi zajímavá. Dozvěděli jsme se spoustu informací o současné obloze, vývoji raket, kosmických sond, vesmírných stanic a vybavení kosmonautů. Dále také jsme si poslechli, jak probíhaly první lety do vesmíru, jaké havárie se při dobývání vesmíru staly a jak vypadají kosmické rakety dnes."

Viktorie Fürstová, 5.A

Mgr. Tereza Křížová

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

DoD 2024 - 2

DoD 2024 - 2

13 fotek

V sobotu 7. prosince 2024 proběhl na GT den otevřených dveří. Foto pořídila Nikola Partyková.

Mgr. Nikola Partyková
08.12.2024 11:56

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz