25.07.2026 108 RNDr. Zdeněk Bergman
Biopark Gymnázia Teplice se může pochlubit dalším mimořádným obyvatelem – krokodýlem čelnatým. Tento menší, ale velmi zajímavý druh krokodýla patří mezi atraktivní ukázky rozmanitosti světa plazů a zároveň připomíná, jak důležitá je ochrana tropických ekosystémů.
O letních prázdninách bude mít veřejnost možnost přijít se na krokodýla čelnatého do školního Bioparku podívat. Návštěvníci tak mohou zblízka poznat živočicha, kterého by jinak spatřili především v zoologických zahradách nebo v jeho přirozeném prostředí tropické západní a střední Afriky.
Chov krokodýla čelnatého v Bioparku je pro studenty i návštěvníky příležitostí dozvědět se více o biologii plazů, adaptacích vodních predátorů a významu ochrany ohrožených druhů. Přijďte se o prázdninách podívat – podobné setkání s živou přírodou přímo ve škole se nenabízí každý den.



Zveřejňujeme fotografie tříd za školní rok 2025/26. Fotografie jsou v nižším rozlišení. Kvalitnější foto si lze objednat u firmy, která tiskla ročenku.
RNDr. Zdeněk Bergman
24.06.2026 09:50
© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz