10.12.2019 2 999 Mgr. Eva Jusková
Dnes 10. prosince 2019 jsme se již tradičně připojili k Maratonu psaní dopisů. Lidé po celém světě v těchto dnech píší dopisy na podporu nespravedlivě stíhaných a vězněných.
Dopisy pak přicházejí na ministerstva, úřady a do věznic. Vězni získávají lepší podmínky nebo jsou propuštěni. S vybranými osudy perzekvovaných lidí se mohli seznámit i naši studenti, kteří v dopoledních hodinách zavítali do auly. Závěr? Nejsme lhostejní. 150 dopisů a 642 Kč poputuje na adresu Amnesty International, jež hromadně dopisy odešle příslušným vládám, popř. osobám.
Za úspěšnou přípravu akce děkuji Mgr. Daniele Humplikové, která sestavila organizační tým ve složení: Koptová N. (4. A), Boušová H. (4. A), Weisová L. (4. A), Nguyenová Minh Thu (4. A) a Kotalová A. (6. A). Děvčata si za svou premiéru zaslouží pochvalu, seznámila studenty s jednotlivými příběhy a nachystala vše potřebné k realizaci dopisové akce.
Eva Jusková




Více o akci zde.
29. května 2026 jsme se přidali k celostátnímu projektu Noc kostelů. V Beuronské kapli proběhly dva koncerty, kde účinkovali studenti, učitelé, absolventi, rodiče a sbor Soulady. K nim se přidal…
PhDr. Květuše Martínková
10.06.2026 14:35
© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz