Logo Ústecký kraj

Lipsko letem světem s 5.D a 5.G

22.12.2023 528 Mgr. Jitka Polívková

Lipsko letem světem s 5.D a 5.G

Ve čtvrtek 21. prosince 2023 jsme se s kvintány vypravili poznat jednu z německých metropolí s druhou nejstarší univerzitou v Německu, Lipsko.

Navštívili jsme Památník bitvy národů na okraji Lipska,  který byl vystavěn jako připomínka slavné porážky Napoleonovy armády z roku 1813. Jedná se o největší stavbu svého druhu v Evropě, což jsme si ověřili na vlastní oči při prohlídce krypty i věže,  mnohým z nás nekonečné točité schody zamotaly hlavu a doslova vzaly dech. Dechberoucí ovšem byly i monumentální sochy uvnitř památníku,  které  symbolizují sílu,  odhodlání, odvahu a víru lidí. 

I přes nepřízeň počasí jsme si prohlédli historické centrum města, Altstadt, kde jsme obdivovali skvostné interiéry kostelů sv. Mikuláše (Nikolaikirche) a sv. Tomáše (Thomaskirche). Samozřejmě jsme se seznámili i s historií města,  Universität Leipzig a druhými nejstaršími adventními trhy v Německu, které jsou nejen na hlavním náměstí,  ale i v uličkách okolo, a nabízejí různé druhy občerstvení i mnoho řemeslných výrobků. 

Exkurzí jsme společně strávili poslední společný předvánoční čas. Jistě budou mít studenti dlouho nač vzpomínat,  včetně závěrečného prudkého deště,  kterým zřejmě Lipsko oplakalo náš odjezd. 

Za celou 5.D a 5.G přejeme všem příznivcům gymnázia pokojné vánoční svátky a těšíme se na další podobné výlety v dalším roce.

Mgr. Jitka Polívková  a Mgr. Jan Steinsdörfer

 

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz