Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoli nenávist k jiným. TGM

Madrid – den třetí, čtvrtý a poslední

20.09.2021 212 Mgr. Jan Mrva

Madrid – den třetí, čtvrtý a poslední

Po úterý  stráveném v Toledu jsme se 15. září 2021 vydali vlakem za hranice města na sever do hor si prohlédnout monumentální klášterní areál El Escorial.

Španělé ke koronaviru přistupují velmi zodpovědně, a proto nebyla k dispozici ani komentovaná prohlídka či audioprůvodce. S rouškou přes nos jsme se tedy vydali na vlastní pěst po šipkách a prohlédli si nádhernou královskou knihovnu, baziliku a mauzoleum španělských vládců.

Po zhruba dvou hodinách jsme areál opustili a čekalo nás nepřijemné překvapení – opět déšť. Procházku po horách jsme se proto rozhodli zrušit a dojeli zpět do Madridu.

V pátek jsme náš program završili návštěvou Museo del Prado. Někteří studenti se divili, proč je páteční program omezený pouze na stálou expozici, nicméně po čtyřech hodinách mezi nejen Velázquézovými a Goyovými obrazy pochopili. Významnost tohoto muzea lze srovnat i s francouzským Louvrem.

Sobotní návrat byl maximálně bezproblémový. Večer jsme se na teplickém nádraží rozloučili po jedenácté hodině, jak bylo naplánováno.

Mgr. Jan Mrva

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Ekologická olympiáda - kraj

Ekologická olympiáda - kraj

7 fotek

Ve dnech 22. - 24. října 2021 proběhlo v Ústí nad Labem za naší bohaté účasti krajské kolo ekologické olympiády.

RNDr. Zdeněk Bergman
26.10.2021 14:59

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz