Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Vzdělání je ta nejsilnější zbraň, kterou lze změnit svět. Mandela

Making history alive - Oživujeme historii

25.01.2021 1 139 Mgr. Iva Reichová

Making history alive - Oživujeme historii

22. a 23. ledna 2021 se studenti 5.A zúčastnili úvodní videokonference projektu Making History Alive, ve kterém se budou setkávat studenti našeho gymnázia, gymnázia v Cottbusu a střední školy v San Diegu.

Projekt Making Hisotry Alive navazuje na projekt s názvem Butterfly project a klade si mnoho cílů - připomenout osudy obětí holocaustu, propojit studenty z různých zemí a varovat společnost před opakováním chyb našich předků.

V dnešní době není snadné mezinárodní uskutečnit, ale naštěstí máme k dispozici moderní technologie, a tak se první setkání mohlo uskutečnit ve dvou dnech online. Před pátečním setkáním se studenti krátce představili v krátkých úvodních videích a seznamování pokračovala i v pátek. Představili se organizátoři, studenti, partněři projektu. Steven Smith z USC Shoah Foundation přiblížil studentům badatelskou práci a získávání svědectví pamětníků. Jako příklad práce USC Shoah Foundation použil příběh teplické rodačky Jany Urbanové. V sobotu k účastníků videokonference promluvil rabin W. Rotschild (berlínský rabín) a Dr. Eger (světově proslulá psycholožka specializující se na překonávání posttraumatickcýh poruch, která se narodila v Košicích a jako dítě prošla koncentračními tábory Osvětim a Mauthausen). Studenti pracovali i ve skupinách, kde se například seznamovali nebo společně přemýšleli o možnostech připomenutí Dnu obětí holocaustu 27. ledna.

10 studentů kvinty se do tohoto projektu nadšeně připojili a z jejich reakcí je zřejmé, že jsou dostatečně pozitivně motivování k tomu, aby cíle projektu zdárně naplnili.

"Jsem velice ráda, že jsem se mohla zapojit do tohoto projektu. Všechny přednášky byly velice zajímavé a ostatní studenti byli velmi sympatičtí. Vyprávění Dr. Eger bylo obdivuhodné a inspirující, určitě si přečtu její knihy. A těším se na další setkání." (Minh Thu Nguyen)

"Dr. E. E. Eger měla krásný a smysluplný projev. Bylo úžasné vidět a poslouchat tak moudrého a skromného člověka, jako je ona. Projekt určitě smysl má, ale škoda, že se tento projekt nešíří dál." (D. Kremla)

"Za mě má určitě smysl a moc mě obě schůzky bavily. Nejvíce mě bavily práce ve skupinách a poslouchání Dr. Edith Eger. Myslím, že je to neskutečná příležitost a jsem ráda, že se projektu můžu účastnit." (D. Volfová)

Tímto setkáním ale naše práce teprve začíná. Pokud situace dovolí a my všichni doufáme, že dovolí, výsledky naší práce zúročíme na setkáních v Terezíně a Ravensbrucku.

I. Reichová

Making history alive - Oživujeme historii Making history alive - Oživujeme historii Making history alive - Oživujeme historii Making history alive - Oživujeme historii Making history alive - Oživujeme historii Making history alive - Oživujeme historii Making history alive - Oživujeme historii Making history alive - Oživujeme historii

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz