Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše. Václav Havel

Maturita 2021 potřetí

11.01.2021 256 RNDr. Zdeněk Bergman

Maturita 2021 potřetí

Do podoby maturit vnáší změny nejen pandemie covid-19, ale také MŠMT. Přinášíme vám - letošním maturantům - nejčerstvější informaci o podobě maturit.

O termínech vám nyní můžeme sdělit, že jsou nejisté, nicméně plán je nezměněn. Začneme už 12. dubna 2021 první maturitní písemkou. Stanovení termínů maturitních zkoušek je provedeno tímto předpisem.

Jedinou změnou oproti informacím zvěřejněným 16. října 2020 je to, že z profilové zkoušky z cizího jazyka je vypuštěn didaktický test. Budete-li tedy hledat rozdíl mezi tehdy zveřejněnou tabulkou a tou zde, tak se liší jen v tom, že v této nové vypadl řádek o didaktickém testu a procenta se změnila v řádcích písemná práce (40 %) a ústní zkouška (60 %). Jinak je vše při starém. 

Plánovaný didaktický test zařadíme jako písemnou zkoušku na konec 2. pololetí a její výsledek se započte (pouze těm, kteří z daného jazyka budou maturovat) do hodnocení za pololetí.

Znění aktuálně platného předpisu o maturitní zkoušce v roce 2021 je zde.

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Fotografický kroužek seniorů

Fotografický kroužek seniorů

11 fotek

V rámci spolupráce s veřejností funguje na GT už od jara 2020 fotokroužek vedený panem Milanem Stryjou. Zde jsou některá díla jeho členů.

RNDr. Zdeněk Bergman
12.01.2021 18:28

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz