Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne. Mark Twain

Může sport pomáhat

10.12.2019 996 RNDr. Zdeněk Bergman

Může sport pomáhat

V úterý 10. prosince 2019 se na teplickém gmnáziu uskutečnila přednášková beseda Může sport pomáhat dobrým věcem?"

Tato osvětová akce, na které se dlouhodobě podílí i náš klub, se snaží mladé lidi i prostřednictvím řad příkladů ukázat, že jak je možné pomoci svému okolí. Hosté besedy zavítali mezi studenty čtvrtých ročníků zdejšího gymnázia již podruhé. Kromě toho se tyto besedy již usutečnily i na některých dalších gymnáziích v ˇusteckém kraji či řadě vysokách škol ( např. VŠE, UJEP, VŠFS).

Ani dnes mezi vystupujícími nechyběl dlouholetý sportovní moderátor České televize Jakub Bažant a jeho manželka Petra, která je i předsedkyní spolku Každý koš pomáhá. Vedle nich  např. hovořil o společensky odpovědných aktivitých FK Teplice jeho marketingový manžer a tiskový mluvčí Martin Kovařík, stejně jako Libor Weber z HC Verva Litvínov představil aktivity verovského Konta našeho srdce. Jakým způsobem se mohou studenti zapojit i např. do dobrovolnických aktivit ve svém okolí jim prozradil zakladatel nadačního fondu Upřímné srdce Matěj Prošek.

Jam Kučera i se svým synem Matějem, který zápasí s chronickou leukemií zase představili nejen svůj příběh, ale vyzvali je i k samotnému vstupu do registru dárců krvetvorných buněk IKEM. Ten se uskutečnil právě včera přímo v prostorých AGC Arény na teplických stínadlech.

Manažer CSR a moderátor celé besedy Vilém Kunz v závěru i spolu se zástupci teplického gymnázia představil záměr uskutečnit na jaře další ročník populárního charitativního běhu Run a nad Help na tepickém stadionu ve vzájemné spolupráci našeho klubu (stejně jako opět i Vervy Litvínov a DHK Most) a teplického gymnázia.

Pevně věříme, že nám studenti teplického gymnázia pomohou i s tipy ze svého okolí směrem k možné pomoci.

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Cimes zahájen

Cimes zahájen

8 fotek

7. listopadu 2021 byl slavnostně zahájen festival židovské kultury Teplický cimes 2021.

RNDr. Zdeněk Bergman
08.11.2021 09:45

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz