Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše. Václav Havel

Nadějní překladatelé

13.01.2021 119 Ing. Bc. Linda Hejdová Lindová

Nadějní překladatelé

Dne 30. listopadu 2020 se uskutečnilo školní kolo soutěže Juvenes Translatores - Mladý překladatel 2020. Soutěže se účastnilo 7 studentů, Michal Adam 6.E, Anna Benešová 7.A, Natálie Kulhánková 5.C, Klára Langmaierová 7.D,  Jasmína Salahová 7.A, Patricie Švehlová 6.B a Jakub Valoušek 7.D.

Studenti překládali náročný text, který měl podobu deníku nalezeného v budoucnosti, popisujícího cestování po evropské řece na lodi. Studenti se museli vyrovnat nejen s náročným úvodem, ale také s různými překladatelskými "chytáky" v podobě neformálních frází apod. Všichni se soutěže zúčastnili se ctí, dvě práce si však svou mimořádnou kvalitou zpracování vysloužily postup do celorepublikové soutěže. Byly to práce Kláry Langmaierové a Jasmíny Salahové.

Po celorepublikovém vyhodnocení se autoři nejlepších překladů, předběžně v prvním pololetí roku 2021, za odměnu podívají do Prahy, kde pro ně bude připraveno slavnostní předání cen (z rukou předního českého literárního překladatele) a doprovodný program, včetně překladatelského workshopu. V případě nepříznivé epidemiologické situace proběhne workshop online a diplomy a ceny budou zaslány poštou.

Linda Hejdová Lindová

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Fotografický kroužek seniorů

Fotografický kroužek seniorů

11 fotek

V rámci spolupráce s veřejností funguje na GT už od jara 2020 fotokroužek vedený panem Milanem Stryjou. Zde jsou některá díla jeho členů.

RNDr. Zdeněk Bergman
12.01.2021 18:28

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz