Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Non scholae, sed vitae discimus.

Nadějní překladatelé

13.01.2021 686 Ing. Bc. Linda Hejdová Lindová

Nadějní překladatelé

Dne 30. listopadu 2020 se uskutečnilo školní kolo soutěže Juvenes Translatores - Mladý překladatel 2020. Soutěže se účastnilo 7 studentů, Michal Adam 6.E, Anna Benešová 7.A, Natálie Kulhánková 5.C, Klára Langmaierová 7.D,  Jasmína Salahová 7.A, Patricie Švehlová 6.B a Jakub Valoušek 7.D.

Studenti překládali náročný text, který měl podobu deníku nalezeného v budoucnosti, popisujícího cestování po evropské řece na lodi. Studenti se museli vyrovnat nejen s náročným úvodem, ale také s různými překladatelskými "chytáky" v podobě neformálních frází apod. Všichni se soutěže zúčastnili se ctí, dvě práce si však svou mimořádnou kvalitou zpracování vysloužily postup do celorepublikové soutěže. Byly to práce Kláry Langmaierové a Jasmíny Salahové.

Po celorepublikovém vyhodnocení se autoři nejlepších překladů, předběžně v prvním pololetí roku 2021, za odměnu podívají do Prahy, kde pro ně bude připraveno slavnostní předání cen (z rukou předního českého literárního překladatele) a doprovodný program, včetně překladatelského workshopu. V případě nepříznivé epidemiologické situace proběhne workshop online a diplomy a ceny budou zaslány poštou.

Linda Hejdová Lindová

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Nová bicí souprava

Nová bicí souprava

7 fotek

No nového roku 2022 s novou bicí soupravou.

PhDr. Květuše Martínková
14.01.2022 15:58

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz