Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Návštěva velvyslance USA

07.06.2018 1 562 RNDr. Zdeněk Bergman

Návštěva velvyslance USA

Dnes 7. června 2018 navštívil Gymnázium Teplice velvyslanec Spojených států v České republice Jeho Excelence Stephen King. V aule promluvil ke studentům, odpověděl na dotazy a pak ho naši žáci provedli školou.

Pan velevyslanec hovořil na téma sto let česko-amerických vztahů. Popsal tři pilíře, na nichž tyto vztahy stojí. Jsou jimi přátelství dané sdílením stejných hodnot (víra v demokracii, individuální svobodu, vládu práva, transparentnost správy státu, svoboda slova a tisku...), bezpečnost (NATO, princip společné obrany), obchodní spolupráce (vzájemné investice, pohyb osob a kapitálu, výměna zboží a služeb, vědecká spolupráce).

                              

Připoměl spolupráci T. G. Masaryka a W. Wilsona před sto lety, pittsburgskou deklaraci a vliv USA na uspořádání střední Evropy po 1. světové válce. Zmínil vojenské akce během 2. světové války, zavzpomínal na chicagského straostu Čermáka a českou menšinu v tomto městě. Shrnul novodobý rozvoj vztahů po sametové revoluci a nezapomněl na astronauta Andrewa Feustla, který opakovaně vozí do vesmíru věci připomínající Česko.

Odpověděl na několik dotazů našich žáků a zapsal se do pamětní knihy.

Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA Návštěva velvyslance USA

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Stavba voliér ve dvoře C

Stavba voliér ve dvoře C

17 fotek

Od května do července 2020 probíhala stavba nových voliér pro jeřáby a sovice v Bioaprku GT.

RNDr. Zdeněk Bergman
10.07.2020 14:11

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz