Logo Ústecký kraj

Pax hominibus bonae voluntatis.

Novotný a Šanda v Evropském parlamentu

26.03.2023 888 Mgr. František Frolík

Novotný a Šanda v Evropském parlamentu

Na základě aktivity během edukativního programu o Evropské unii ze 7. října 2022 a studijního pobytu v Plzni byli dva studenti teplického gymnázia z 6.E vybráni jako účastníci studijní cesty do Bruselu s europoslancem Tomášem Zdechovským. Cestu níže popisuje František Šanda:

Odstartovali jsme noční cestou do Bruselu, kam jsme dorazili v úterý ráno. Hned po příjezdu nás čekala návštěva Domu evropských dějin, který disponuje velmi moderní technikou a elektronickými průvodci ve všech 23 úředních jazycích Evropské unie. Následovala individuální prohlídka Bruselu a jeho památek. Večeře byla v restauraci Chez Léon, která je známá svými mořskými specialitami.

Další den ráno nás čekala prohlídka parlamentaria - muzea evropského parlamentu. Poté už přesun do samotného parlamentu a přísná kontrola jako na letišti. V parlamentu diskuse a focení s Tomášem Zdechovským.

Také jsme naštívili zasedání výboru pro rozpočtovou kontrolu, kde jsme mohli využít i český překlad. Poté jsme opět měli prostor k vlastním aktivitám, jenž jsme využili k cestě do 8 kilometrů vzdáleného Atomia (102 metrů vysoká budova znázorňující model základní buňky krystalové mřížky železa). Zde jsme strávili zbytek dne, jelikož díky velikosti budovy zabere prohlídka několik hodin.

Pak už následoval jen návrat na hotel a v pátek v ranních hodinách návrat do ČR. 

František Šanda (6.E)

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Gymnázium Teplice na Mistrovství světa

Gymnázium Teplice na Mistrovství světa

6 fotek

Ve čtvrtek 22. února 2024 se sedm čtyřčlenných štafet tvořených studenty našeho gymnázia, zúčastnilo mistrovství světa ve veslování na trenažérech.

Mgr. Jakub Doboš
26.02.2024 08:44

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz