Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Neumíš – naučíme tě, nemůžeš – pomůžeme ti, nechceš – nechceme tě.

Oktaváni v Berlíně aneb kráčíme tam co dějiny

07.02.2023 251 Mgr. Lubomír Tanzmann

Oktaváni v Berlíně aneb kráčíme tam co dějiny

O pololetních prázdninách 3. února 2023 se skupina pro talentované (8.AD) z dějepisu vydala na výlet do Berlína po stopách moderních dějin, které tímto městem kráčely s neobyčejnou vervou. 

Zatímco ostatní studenti relaxovali na pololetních prázdninách, členové nadskupiny z dějepisu, kteří nemají nikdy dost, se vydali na vzdělávací exkurzi po pamětihodnostech Berlína 20. století. Hned poté co jsme vlakem EC Berliner překonali braniborské roviny, vpadli jsme přes hlavni nádraží do Bundestagu. Počasí sice nebylo ideální, ale na kupoli jsem se i tak vyšplhali. Poté jsme zamířili k památníku holocaustu za tichou vzpomínkou na miliony obětí a odtud na místo starého kancléřství, kde v podzemním bunkru dokonal jejich vrah.

U checkpoint Charlie jsme vzpomněli II. berlínské krize, Kennedyho i Chruščova. Stejně jako SSSR v 60. letech i nám vyhládlo a tak jsem se vydali U-bahnem do Kreuzbergu, tureckého srdce Berlína na co jiného, než na echt kebab. Po obědě nás na Alexanderplatzu přivítalo slunce a Kája s Béďou a jelikož jsme pořád neměli dost odskočili jsme si z 20. století n. l. do 20. století p. n. l. s egyptskými sbírkami Nového musea na muzejním ostrově. Poté už se začali dloužit stíny a tak byl čas se německou metropolí rozloučit a vydat se vlakem domů. 

Mgr. Lubomír Tanzmann

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Přespávačka primy

Přespávačka primy

2 fotek

Z pátku 19. na sobotu 20. května 2023 měli primáni noční směnu.

Mgr. Iva Reichová
19.05.2023 22:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz