Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

1. července 1930 uskutečnily Československé státní aerolinie první mezinárodní let.

Oltář je požehnaný

20.06.2022 117 RNDr. Zdeněk Bergman

Oltář je požehnaný

V sobotu 18. června 2022 se v Beuronské kapli GT uskutečnila malá slavnost. Po několika odkladech kvůli pandemii covidu-19 jsme konečně mohli završit projekt, v jehož rámci byl v kapli instalován obraz zničeného oltáře.

Česko-německé setkání začalo slavnostními projevy. Nejprve hosty přivítal, o průběhu projektu krátce promluvil a Česko-německému fondu budoucnosti poděkoval ředitel GT Zdeněk Bergman. Pak o česko-německých kontaktech na úrovni města pohovořil primátor Teplic Hynek Hanza. Z širší perspektivy česko-němeské vztahy zhodnotil předseda Spolku přátel Teplic - Šanova pan Erhard Špaček. Poté přišla řada na generálního vikáře litoměřické diecéze Msg. Martina Davídka, který obrazu oltáře požehnal.

Slavnostní atmosféru setkání pak zvýraznilo hudební vystoupení absolventek teplické konzervatoře, které zahrály několik skladeb barokních autorů.

Pak už následovala dlouhá diskuse mezi účastníky setkání, kterými byli členové německého Spolku přátel Teplic - Šanova, učitelé Gymnázia Teplice a pozvaní hosté. Vzpomínalo se na školní léta, vyprávěly se příběhy odsunutých obyvatel Sudet, hodnotily se česko-německé vztahy a plánovala se další spolupráce. Gymnázium už navázalo styky se školou v bavorském městě Bad Kissingen, jehož jeden představitel byl také sobotnímu setkání přítomen. 

Projekt věnovaný oltáři tak úspěšně skončil a už se rýsuje další česko-německá spolupráce.

Reportáž o této události najdete i na webu litoměřického biskupství - zde.

Zpět na: Zprávy

Čekejte...

Anketa

Hodnotíme přednášku PhDr. Daniela Švece o RAF (známky jako ve škole):

1

46/37%

2

14/11%

3

17/13%

4

32/25%

5

17/13%

Celkem hlasovalo: 126

Archiv anket

Fotogalerie

Foto tříd

Foto tříd

24 fotek

24. června 2022 pořídil fotograf Štěpán Hon (abs. 1994) fotografie tříd a profesorského sboru.

RNDr. Zdeněk Bergman
28.06.2022 11:18

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz