Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Pozdrav od Širokého rybníka 2

29.09.2018 2 242 Mgr. Kamila Volfová

Pozdrav od Širokého rybníka 2

Po trošku brzkém středečním (26. září 2018) vstávání jsme vyrazili objevovat krásy sousedské spolkové země Sasko-Anhaltsko. Našimi cíli byla města Halle a Naumburg.

Nejdříve jsme zavítali do největšího města této spolkové země Halle. Zde nás čekala prohlídka Franckeovy nadace, rozsáhlého komplexu sociálních, pedagogických a vědeckých institucí. Dnes se zde nachází instituty univerzity, dětské centrum a několik školek. Po asi hodinovém přesunu jsme dojeli do Naumburgu, třicetitisícového historického města na jihu Sasko-Anhaltska. Nejdříve jsme si udělali krátkou procházku uličkami až na náměstí, kde byl k vidění kostel zasvěcený českému patronovi svatému Václavu, jehož výročí si 28. září připomínáme. Poté jsme zavítali do místní katedrály svatého Petra a Pavla, bývalého sídla míšeňských markrabat, kde jsme zažili vskutku zajímavou prohlídku. Večerní program byl v rukou našich hostitelských rodin.

Ve čtvrtek už zpátky do Teplic a do svých domovů. Byly to povedené dny nabité spoustou nových informací. Poznali jsme naše západní sousedy i z jiné stránky a zlepšili své dovednosti v cizích jazycích. Tímto chci jménem všech zúčastněných poděkovat skvělému učitelskému duu v podobě pana Martina Raka a paní Kamily Volfové za všechnu pomoc a dotváření příjemné atmosféry. Těšíme se na případné pokračování tohoto projektu

Jiří Michal 6.A

 

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Naši v Portugalsku

Naši v Portugalsku

7 fotek

Od 2. do 8. května 2022 působí v Portugalsku našich 23 vyslanců.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.05.2022 15:09

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz