Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Poněvadž nemůže býti to, co chceš, chtěj to, co býti může. Terentius

Prales dětem

29.11.2019 74 RNDr. Zdeněk Bergman

Prales dětem

Krásný pozdrav všem našim partnerským školám po návratu z Nepálu! Dnes 28. listopadu 2019 v noci jsme dorazili po třech týdnech z Nepálu, kde jsme byli na týden účastníky 9. světového kongresu International Ranger Federation.

Podařilo se nám zde skvěle odprezentovat světový monitorovací projekt Oko Země a došlo k dohodě na další spolupráci v Kongu (Afrika), v Kostarice (J. Amerika) a v Nepálu (kontinentálmní Asie). Budete-li mít zájem se připojit ke světovému monitorovacímu projektu Oko Země, tak můžete společně s dětmi a rodiči podpořit získání partnerské školní fotopasti v hodnotě 3800 Kč (monitoring zvířat) nebo 1800 Kč (monitoring pytláctví). 20 fotopastí půjde do Konga na monitoring goril a rozkrývání pytláctví, 20 fotopastí do Nepálu na monitoring tygrů bengálských a levhartů a 10 fotopastí na Kostariku na monitoring jaguárů. Všude je zájem o odhalování pytláků a my to společně umíme! 

Též vás musím s radostí informovat o dalším kole projektu NEPZ na jaro 2020, kde se též dozvíte novinky ze všech našich aktivit a hlavním tématem NEPZ bude ekosystém řeky Nil, kdy se naposledy podíváme do Ugandy poté, co jsme se seznámili v minulých dílech s horským pralesem a lidoopy, či s africkou savanou. Termíny postupně školám rozesíláme, tak vás prosím o včasnou odpověď. Cena bude stále ještě 40 Kč za 45 minut, 45 Kč za 60 minut a 50 Kč za 90 minut. Od nového školního roku se zvýší vstupné z důvodů podpory projektu Oko Země, poněvadž nejde jen o fotopasti, ale také o nákup kovových boxů, zámků, či SD karet a AA baterií. Tedy se bude navyšovat od září 2020 na 50 Kč / 45 minut, 55 Kč / 60 minut a 60 Kč za 90 minut na posluchače. Důvod je jasný: OKO ZEMĚ! 

Další témata: podzim 2020 - Nepálská divočina; jaro 2021 - Karpatský oblouk 

Zároveň bych vás rád požádal o rozšíření povědomí o projektu NEPZ do dalších škol s nimiž spolupracujete, nebo znáte učitele a ředitele. Děkujeme! Máme již natočeno 16 dílů projektu NEPZ a další dva dokončujeme! Brzy vám pošlu motivační video pro školy a učitele, aby se zapojili do skvělého světového projektu na ochranu divoce žijících druhů kriticky ohrožených druhů zvířat a do příkladné mezinárodní spolupráce na nejvyšší úrovni. Společně to dokážeme! NEPZ není obyčejný projekt, ale je to jedno z řešení environmentální krize a přímá spolupráce na ochraně přírody v terénu, do níž zapojujeme i školy na světové úrovni. Je to příklad, kterého jste součástí i Vy. 


S pozdravem a díky za spolupráci,

Milan Jeglík
předseda spolku Prales dětem


info@pralesdetem.cz
www.pralesdetem.cz
https://www.facebook.com/PralesDetem/

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Matuštíková: Pocta předkům

Matuštíková: Pocta předkům

13 fotek

Malovala: Hana Matuštíková Hovořil: Alois Kračmar Hrál a zpíval: Ervín Rosenkranz

RNDr. Zdeněk Bergman
03.12.2019 21:43

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz