Logo Ústecký kraj

Premiéra v ROBOSOUTĚŽI

24.11.2023 351 Mgr. Pavel Sokol

Premiéra v ROBOSOUTĚŽI

V pátek 24. listopadu 2023 se tým složený ze žáků 5.A poprvé zúčastnil ROBOSOUTĚŽE, kterou pořádá FEL ČVUT v Praze. A jak jsme si vedli? O tom se dozvíte v pokračování článku.

Na začátku října jsme obdrželi zadání soutěžní úlohy. Tentokrát bylo cílem postavit a naprogramovat robota, který na hrací ploše sebere co možná nejvíce kostek a současně z nich postaví co nejvyšší věž. Po odpoledních jsme ladili a testovali různá konstrukční řešení a již řádně deprivováni jsme robota téměř dokončili během nedávného informačního odpoledne. V pátek ráno jsme robota v nákupní tašce dovezli na FEL ČVUT v Praze. Po příjezdu a registraci jsme měli ještě zhruba dvě hodiny na testování a drobná vylepšení. Těsně před začátkem klání již robot plnil všechna naše přání a mohl se tedy pustit do soutěžení s dalšími 32 týmy. Během soutěže jsme našeho robota třikrát pustili do akce a do poslední chvíle jsme se drželi v boji o postup mezi šestnáct nejlepších. Nakonec jsme těsně nepostoupili a obsadili konečné 18. místo. Umístění předčilo i naše nejoptimističtější očekávání a po získaných zkušenostech pojedeme za rok do Prahy pro ještě lepší výsledek.

Velké poděkování patří všem členům týmu. Petr Celný robota spolehlivě naprogramoval, Rostislav Pražák a Theo Tvrdý vyřešili jeho technické provedení. Jednou LEGO kostičkou jsem robota vylepšil i já.

Na jaře se bude obdobné klání pořádat i pro žáky nižšího stupně gymnázia. Dáme dohromady další tým?

Mgr. Pavel Sokol

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz