Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Neumíš – naučíme tě, nemůžeš – pomůžeme ti, nechceš – nechceme tě.

Projekt Pokračujeme pokračuje

27.03.2023 186 Mgr. Martin Rak

Projekt Pokračujeme pokračuje

Na třídenní návštěvu našich žáků v Bad Kissingenu navázala ve dnech 23. - 25. března 2023 návštěva bavorských žáků a učitelů u nás. Obě cesty se mohly uskutečnit i díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti. Mgr. Martin Rak o tom podal tuto zprávu:

Šviháci lázeňští  

23. března 2023 odpoledne jsme společně dorazili do Teplic. Pohled na České středohoří při příjezdu po D8 byl mým kolegům povědomý, ano tato panoramata pro svou krásu zachycovali již němečtí romantici C. D. Friedrich a L. Richter. Po ubytování následovala prohlídka historického jádra města a společná večeře. Studenti pak pokračovali ve společenské zábavě až do pozdějších večerních hodin.

Druhý den ráno jsme navštívili Lázně Teplice, po kterých nás provedl vedoucí obchodního oddělení M. Sinčák. Pokračovali jsme dvouhodinovou hospitací na Gymnáziu Teplice. Devět kolegů se rádo nabídlo, že předvedou svou výuku. Po prohlídce školy a obědu jsme se přemístili do Ústí nad Labem, kde nám průvodce výstavou Naši Němci dělala paní docentka Kaiserová, jedna ze zakladatelek společnosti Collegium Bohemicum, která realizovala dlouho očekávanou výstavu k dějinám Němců z Čech a Moravy. Cestou zpět, za mírného deště a silného větru, jsme projeli hornickou UNESCO krajinou Krupky na Komáří vížku, odkud jsme mohli dobře dohlédnout až k Řípu nebo k Doupovským horám.

V sobotu nás čekala návštěva Pražského hradu a poté procházka přes Malou Stranu, Karlův most atd. Mladá generace je sice k památkám a mým stařeckým historickým výkladům celkem vlažná, ač je tolerantně zvládla nahlédnout a poslouchat, důležité je ale myslím to, že naše společná skupina šest dnů nepřestala švitořit a měla si stále co sdělovat. Dialog mezi našimi mladými lidmi je mi tím nejpodstatnějším na těchto českoněmeckých setkáních. Americká angličtina je momentálně lingva franca, ale kdo chtěl, hovořil německy a že naši žáci umí, jsem jako pochvalu slyšel od kolegů několikrát. Příští rok na shledanou v Bad Kissingen a v Teplicích.

Mgr. Martin Rak

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Přespávačka primy

Přespávačka primy

2 fotek

Z pátku 19. na sobotu 20. května 2023 měli primáni noční směnu.

Mgr. Iva Reichová
19.05.2023 22:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz