Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Neumíš – naučíme tě, nemůžeš – pomůžeme ti, nechceš – nechceme tě.

Projektová schůzka CESME na GT

17.05.2018 2 900 RNDr. Zdeněk Bergman

Projektová schůzka CESME na GT

Od 22. do 28. dubna 2018 se v České republice konala čtvrtá a poslední setkání k projektu CESME – Consumption and Energy Sources in Modern Education programu ERASMUS+ financovaného z Evropské unie.

Jako každou schůzku se sešli studenti a učitelé z polského Mikołówa, norského města Nore, finského Rovaniemi a Gymnázia Teplice. Zahraničních účastníků bylo tentokrát 44 a českých 25.

Během prvního dne se všichni seznámili, prošli si Teplice i gymnázium, kde mohli obdivovat místní, v republice neobvyklý, biopark, navštívili čerstvě zrekonstruovanou Beuronskou kapli  a samozřejmě pracovali na shrnutí svých projektů o produkci a spotřebě elektrické energie v Evropě, na které během minulých schůzek střádali informace. Prostřednictvím prezentace je pak studentům gymnázia předali. Jejich skvěle odvedená práce nezůstala bez odměny a druhý den se už kochali přesunutým kostelem v Mostě nebo shlíželi z nejvyšší budovy v Česku patřící ledvické elektrárně.

Ve středu opustili severní Čechy opačným směrem na jih, kde na ně čekala prohlídka v infocentru jaderné elektrárny v Temelíně spojená s návštěvou cvičného simulátoru řízení provozu jaderného reaktoru. Ještě ten večer dorazili do perly jižních Čech, Českého Krumlova. Ten si i se zámkem stihli během středečního večera a čtvrtečního rána prohlédnout. Odpoledne pak vyrazili zpátky do Prahy, kde v pátek zavítali do Národního technického muzea a na Pražský hrad. V sobotu opustili Českou republiku a vydali se do svých domovů.

Hana Šejblová, Martin Najman a Michal Miletín

Tento článek otisk Týdeník Směr a zveřejnil server iTeplice.

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Přespávačka primy

Přespávačka primy

2 fotek

Z pátku 19. na sobotu 20. května 2023 měli primáni noční směnu.

Mgr. Iva Reichová
19.05.2023 22:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz