Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Vzdělání je ta nejsilnější zbraň, kterou lze změnit svět. Mandela

Projektová schůzka v Nore

14.09.2022 416 Mgr. Ilona Kuboňová

Projektová schůzka v Nore

V rámci projektu TESLE - Teachers’ Experience in Science and Language Education financovaného z programu Vzdělávání Fondů EHP 2014 – 2021 se v posledním týdnu srpna 2022 skupina šesti učitelek Gymnázia Teplice vypravila do Norska.

Spolupracují se školou Numedal videregående skole na jednoročním projektu, který je zaměřen na výměnu zkušeností mezi českými a norskými učiteli. Cílem je s využitím informačních technologií vytvořit sérii výukových modulů podporujících studenty, aby se stali aktivními občany, rozvíjeli komunikační dovednosti a uměli diskutovat. 

Během realizace projektu na střední škole v Nore si účastníci vyměňovali zkušenosti s výukou anglického jazyka, matematiky, chemie a biologie. Čeští hosté také navštívili výuku některých předmětů a norským studentům zábavnou formou představili Českou republiku, Gymnázium Teplice a český vzdělávací systém. Také si pro norské studenty připravili ochutnávku typických českých sladkostí, po které následovala diskuse. Další spolupráce na projektu bude pokračovat online. 

Účastnice projektu

Mgr. Ilona Kuboňová

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz