Logo Ústecký kraj

23. 9. 1938: Byla vyhlášena všeobecná mobilizace československé branné moci.

Quo vadis, české školství? Ptali jsme se v senátu

04.04.2022 797 Mgr. Kateřina Appelová

Quo vadis, české školství? Ptali jsme se v senátu

Odpověď je čím dál jasnější nejen odborné veřejnosti. Budoucnost moderní pedagogiky je jednoznačně v propojení a vybalancování formálního a neformálního vzdělávání. Nejen o něm bylo Fórum neformálního vzdělávání na půdě zcela formální – ve Valdštejnském paláci.

31. března se učitelé Gymnázia Teplice zapojení do programu DofE setkali s ostatními kolegy z celé republiky, zástupci a vedením DofE Czech Republic a odborníky z praxe na akci organizované 1. místopředsedou senátu Jiřím Růžičkou – Fóru neformálního vzdělávání.  Dopolední část byla zahájena inspirativními projevy Jiřího Růžičky, Jana Mareše, Heleny Pechové, Tomáše Vokáče a Michala Uhla, následovala panelová diskuze vedená ředitelem DofE Tomášem Vokáčem. Odpolední část byla pak věnována workshopům, které představily úspěšné projekty v rámci DofE, které je zrovna jasným příkladem právě neformálního vzdělávání – směru, o kterém je ve školství a především v jeho vizi a plánování čím dál více slyšet.

Projekt DofE na našem gymnáziu běží již čtvrtým rokem. Do programu se každoročně v září zapojují desítky studentů, přibližně polovině se daří s pomocí mentorů (učitelé gymnázia Pike, Brušáková, Kopřiva) program dokončit, někteří pokračují na další – stříbrnou nebo dokonce poslední zlatou – úroveň. Certifikát je v ČR i v zahraničí uznáván školami, firmami a kromě skvělých zážitků držitelům DofE často pomůže při přijetí na vysněnou univerzitu nebo získání pracovní pozice.

DofE tým GT¨: K. Brušáková, D. Pike, J. Kopřiva

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz