Logo Ústecký kraj

23. 7. 1992: V Bratislavě se dohodli zástupci české ODS a slovenské HZDS na zániku československé federace.

Rekordně úspěšný lov Bobříka informatiky

24.11.2023 643 Mgr. Pavel Sokol

Rekordně úspěšný lov Bobříka informatiky

Od 9. do 20. listopadu 2023 probíhal na naší škole lov Bobříka informatiky. Letos se zúčastnil rekordní počet našich žáků – celkem 283. A oproti předchozím letům se nám podařilo zhruba zdvojnásobit počet úspěšných lovců – bylo jich přesně 100. Mezi soutěžícími máme i čtyři postupující do ústředního kola. Podrobné výsledky naleznete v pokračování článku.

V aktuálním ročníku jsme se zaměřili na vyhledávání talentů mezi letošními kvintány. A podařilo se nám mezi nimi najít mnoho adeptů na úspěch v dalších ročnících. A jak to celé dopadlo v jednotlivých kategoriích?

Kategorie Benjamin (žáci 1.A)

V kategorii Benjamin u nás soutěžilo celkem 25 žáků a 19 z nich bylo úspěšných. Nejvíce se zadařilo trojici dívek Ekaterina Dubinets, Lada Fridrichovská a Šárka Kittlová. Všechny tři udělaly v celém testu jedinou chybu.

Kategorie Kadet (žáci 2.A a 3.A)

V kategorii Kadet opět zazářili žáci 3.A a Bobříka ulovilo 21 z 26 soutěžících. Bez jediné chybičky se s celým testem popasovala dvojice Linda Slívová a Kryštof Macák. Linda měla o 39 sekund lepší čas a může být tedy považována za absolutního vítěze.

Trochu méně se dařilo žákům 2.A – Bobříka ulovilo 8 žáků z 21. Nejlépe se v této třídě vypořádala s nástrahami testu dvojice Eliška Lehnertová a Petra Jonášová.

Kategorie Junior (žáci 4.A a kvint)

V této kategorii se u nás zapojilo celkem 190 žáků a 45 z nich Bobříka ulovilo. V této kategorii se sestavuje celostátní listina vítězů a z našich žáků se na ni prosadili – Šárka Kolenatá, Miroslav Marek, Eliška Novotná, Václav Jelínek (všichni 5.A) a Jan Kubeš (5.D).

Kategorie Senior

V kategorii Senior u nás letos lovilo 21 žáků a úspěšná byla jedna třetina z nich. První místo ve školním pořadí obsadila Eliška Šlampiaková (8.E). Druhý skončil Ondřej Slíva (7.C) a o třetí místo se podělili Matěj Chalupa (7.A) a Patrik Hanisch (7.G). Všichni čtyři si svým výkonem zajistili postup do ústředního kola, které proběhne 1. února 2023. Prvním náhradníkem na postup je navíc Daniel Dvornický (7.E).

Věřím, že letošní perfektní ročník nebude mít za následek konec bobrů v Čechách. Gratuluji všem úspěšným lovcům a již se těším na zápolení v listopadu 2024.

Mgr. Pavel Sokol

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Podoby Jana Husa

Podoby Jana Husa

24 fotek

Přesnou podobu Jana Husa neznáme, a tak malíři a sochaři a režiséři mohli zapojit svou představivost.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.07.2024 17:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz