Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

+ Rostislav Řezníček

18.02.2021 918 RNDr. Zdeněk Bergman

+ Rostislav Řezníček

Všechny nás zarmoutila zpráva, že včera 17. února 2021 zemřel náš kolega Mgr. Rostislav Řezníček. Podlehl těžké nemoci ve věku 48 let.

Rostislav Řezníček nastoupil na Gymnázium Teplice v roce 2007 jako učitel hudební výchovy. Okamžitě dokázal žáky nadchnout. Jeho vlídný, přátelský přístup k žákům spojený s velkým osobním zaujetím pro hudbu a muzikantskými schopnostmi působil jako magnet. Brzy se kolem něj vytvořilo několik hudebních seskupení - školních kapel (dokonce v různých žánrech), kroužků (hry na nástroje, relaxace při hudbě). Také jsme díky němu mohli otevřít nepovinné předměty "hra na hudební nástroj" - kytaru, piano, didgeridoo a jeho nástroj nejmilejší - kontrabas. Mnoha žákům se věnoval i individuálně a v podvečerech společně muzicírovali ve škole.

Skvělým způsobem kolega Rosťa Řezníček přispíval ke spolupráci Gymnázia Teplice s dalšími školami a s veřejností. Na jeho hudební dílny k nám přicházeli děti z mateřských škol, žáci základních škol i dospělí zájemci. Organizoval vystoupení školních hudebních těles na veřejnosti, měl velký podíl na každoroční vánoční "Rybovce" v naší Beuronské kapli.

Na Rosťovi bylo úžasné, jak rozsáhlou oblast hudby dokázal obsáhnout. Znal a prezentoval klasiku, jazz, rock, country. Měl moc rád meditační hudbu - zvláště tu pocházející z Indie a Tibetu.

Kvůli vážné nemoci musel s vyučováním přestat v roce 2017. Pak už se jen na krátko vrátil, ale zdraví mu již plné zapojení do výuky neumožnilo.

Mgr. DiS. Rostislav Řezníček nám bude moc chybět.

Zdeněk Bergman

____________________________________

Připomenout si Rosťu Řezníčka můžete na jeho facebooku.

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Půda B

Půda B

8 fotek

Práce na opravě podlahy na půdě budovy B začaly v únoru 2021.

RNDr. Zdeněk Bergman
25.02.2021 13:12

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz