Logo Ústecký kraj

13. července 1404 – Poprava 51 členů loupežnické bandy rytíře Mikeše Zouly na největší šibenici v českých zemích, nacházející se v Praze na místě dnešní křižovatky U Bulhara. Mikeše doprovodil k šibenici betlémský kazatel Mistr Jan Hus.

Ruštinářky zlaté a stříbrné

20.03.2023 629 Mgr. Radka Manáková

Ruštinářky zlaté a stříbrné

Dne 20. března 2023 se, jako každým rokem na Obchodní akademii a jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky v Ústí nad Labem, konalo krajské kolo konverzační soutěže v cizích jazycích. V letošním ročníku naši školu reprezentovaly 2 studentky: A. Korotvičková (6.D) a Y. Bodak  (7.D).

V soutěži je na v první řadě nutné prokázat porozumění mluvenému slovu, potom přesvědčit porotu o tom, že umíte mluvit na libovolné téma, i když se vám třeba nelíbí. Zkuste třeba mluvit o zdravém životním stylu, když zrovna zdravě nežijete a sportu se vyhýbáte, jak můžete :). Nicméně naše reprezentatky si s tím poradily výtečně a umístily se každá ve své kategorii na stupních vítězů - Yulia Bodak na druhém, Aneta Korotvičková dokonce na prvním místě a bude naši školu reprezentovat v celostátním kole. Skvělá práce a budeme držet palce!!!

Mgr. Radka Manáková

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Podoby Jana Husa

Podoby Jana Husa

24 fotek

Přesnou podobu Jana Husa neznáme, a tak malíři a sochaři a režiséři mohli zapojit svou představivost.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.07.2024 17:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz