Logo Ústecký kraj

Největší chybou, kterou v životě můžete udělat, je mít strach, že uděláte chybu. E. Hubbard

Šachisté postupují do krajského kola

10.12.2022 785 Mgr. Otakar Reich

Patnáct našich reprezentantů se v pátek 9. prosince 2022 zúčastnilo okresního kola školních družstev v Srbicích. Turnaj byl sehrán jako turnaj jednotlivců, z nejúspěšnějších účastníků pak budou sestavena družstva postupující do krajského kola.

V kategorii středních škol jsme doslova neměli konkurenci, neboť se šachisté z dalších škol z turnaje nečekaně odhlásili, okresní kolo se tak vlastně hrálo jako mistrovství Gymnázia Teplice – v něm si z osmi účastníků nejlépe vedli J. Václavík z 5.B, P. Vyslyšel ze 7.G a J. Burger ze 6.F. Naopak velká konkurence 35 šachistů čekala naše reprezentanty v kategorii 2. stupně základních škol, 2. místo v kategorii jednotlivců vybojovala L. Slívová ze 2.A, dobře si vedli i kvartáni T. Tvrdý, R. Pražák a Š. Kolenatá, po přepočtu výsledků na školní družstva v okresním kole zvítězili a taktéž postupují do kola krajského.