Logo Ústecký kraj

Kreativita je hrající si inteligence. Einstein

Šachisté postupují do Zlína!

01.02.2024 304 Mgr. Otakar Reich

Ve středu 1. února 2024 zápolilo více než 200 mladých šachistů v krajském kole turnaje školních družstev, naši suverénně obhájili loňské prvenství a opět si tak zahrají republikové finále ve Zlíně.

Družstvo ve složení Jan Václavík (6.B), Petr Vyslyšel (8.G), Štěpán Urbanský (7.F), Linda Slívová (3.A), Jonáš Burger (7.F) a Petr Kasper (8.F) vedlo od prvního kola, 26,5 bodů z 28 možných znamenalo jednoznačný náskok, druhé nejlepší družstvo získalo o 9 bodů méně. Jan Václavík, Petr Vyslyšel a Štěpán Urbanský byli navíc vyhodnoceni jako nejlepší hráči na první, druhé a třetí šachovnici. Otrkali se i naši junioři /Pahm Quang (1.A), Jan Jílek (2.A), Jakub Houda (2.A), František Novák (1.A) a Ondřej Brestovanský (2.A)/, v kategorii druhého stupně základních škol byli devatenáctí.