Logo Ústecký kraj

13. července 1404 – Poprava 51 členů loupežnické bandy rytíře Mikeše Zouly na největší šibenici v českých zemích, nacházející se v Praze na místě dnešní křižovatky U Bulhara. Mikeše doprovodil k šibenici betlémský kazatel Mistr Jan Hus.

Sextáni v Rumunsku k projektu SLIDE

04.06.2022 1 344 Mgr. Ilona Kuboňová

Sextáni v Rumunsku k projektu SLIDE

Ve dnech 30. května až 3. června 2022 se v rumunském městě Titu konala mezinárodní schůzka v rámci programu Erasmus+ k projektu SLIDE -  Sustainable Lifestyle In Digital Environments, který se zabývá životním prostředím a udržitelností. Kromě 5 sextánů a dvou učitelů z Gymnázia Teplice se jí zúčastnili studenti a učitelé také z Finska, Islandu a Itálie. 

V pondělí po příletu jsme se ubytovali a poté navštívili restauraci, kde jsme se seznámili se studenty z jiných škol. V úterý ráno jsme si vyslechli prezentace ostatních zemí, kde popisovali jejich školy a města. Následovala prohlídka místní školy a radnice. Odpoledne jsme pracovali na našich projektech na téma Digital shopping. Ve středu jsme prezentovali výsledky práce a po obědě jsme navštívili proslulý Drákulův hrad Bran. Čtvrtek jsme věnovali návštěvě hlavního města Bukurešť. Podívali jsme se do rumunského parlamentu a vyslechli přednášku na univerzitě. V pátek nastal čas se rozloučit s našimi novými přáteli a nasednout na letadlo zpět domů. 

Jsme velice rádi, že nám bylo umožněno se projektu zúčastnit a doufáme, že se s ostatními účastníky opět shledáme. 

Amálie Benešová, Dorota Honová, Martin Černík 6.B, Sabina Linhartová a Lukáš Havel 6.D

Článek o akci přinesla také Regio Revue.

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Podoby Jana Husa

Podoby Jana Husa

24 fotek

Přesnou podobu Jana Husa neznáme, a tak malíři a sochaři a režiséři mohli zapojit svou představivost.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.07.2024 17:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz