Logo Ústecký kraj

19. dubna 1880: Stremayrova jazyková nařízení zaručovala rovnoprávnost češtiny s němčinou u státních úřadů.

Shakespearova komedie pobavila 5.D i celé divadlo

27.02.2024 184 Mgr. Jitka Polívková

Shakespearova komedie pobavila 5.D i celé divadlo

V úterý 27. února 2024 jsme s 5.D zhlédli skvělou inscenaci Sen noci svatojánské v městském divadle v Mostě. Pověst předcházející mostecký divadelní soubor nelže, skutečně dokážou představit dílo klasické literatury natolik originálně, že i celý sál plný žáků a studentů se směje a spontánně tleská.

K divadelnímu zážitku přispěly nejen výkony herců,  kteří se nebáli sami sebe zesměšnit, ale také promyšlená a funkční scéna, včetně otočného jeviště, výrazné kostýmy, akrobatické výstupy, zapojení dětských herců i propojení hlediště s jevištěm - zvláštní úspěch měl Puk procházející se po sedadlech diváků a prodírající se mezi pobavenými studenty.

Shakespeare by měl jistě radost,  kdyby viděl,  jak se jeho komedii směje o staletí později celá řádka dospívajících. 

A protože Most má i svou pohnutou těžební minulost, zašli jsme se podívat také na známý gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejtěžší předmět, který kdy byl stěhován po kolejích. 

Výlet do Mostu se nám tak stal nejen zážitkem kulturním,  ale také vzdělávacím,  ať již skrze známé literární dílo, anebo seznámení s historií našeho kraje a zamyšlení nad vlivem těžby uhlí na naši společnost i tvář krajiny. Při té příležitosti jsme si připomněli i naše slovanské bratry Lužické Srby, jejichž existence je těžbou uhlí v Lužici velmi ovlivněna,  ba dokonce ohrožena. 

Těšíme se na další podobné kulturní i vzdělávací exkurze. A za nejlepším divadlem pro školy spolu s heslem: "dycky Most".

Mgr. Jitka Polívková 

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz