Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Učíš-li se proto, aby sis zapamatoval, zapomeneš. Učíš-li se proto, abys porozuměl, zapamatuješ si.

Stipendia ke studiu v Japonsku

02.06.2020 1 545 RNDr. Zdeněk Bergman

Stipendia ke studiu v Japonsku

Dům zahraniční spolupráce z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR si Vás dovoluje informovat o prestižních víceletých stipendiích ke studiu v Japonsku od roku 2021 pro absolventy SŠ.  

  1. Stipendia k absolvování vysokoškolského studia: Celková délka studia je 5 až 7 let včetně ročního přípravného kurzu. Úspěšní kandidáti zahájí stipendijní pobyt v dubnu nebo říjnu 202 Výše stipendia činí minimálně 117 000 YEN měsíčně. O další podmínkách pro uchazeče se doporučujeme informovat na webových stránkách Velvyslanectví Japonska v ČR a v informačním manuálu pro žadatele.
  2. Stipendia k absolvování vyššího odborného studia: Celková délka studia jsou 3 roky. Stipendium umožní absolvování ročního přípravného vzdělávání a dvouletého studijního programu v oborech technologie, zdravotnictví, sociální služby, ekonomika, móda a domácí práce, kultura a všeobecné vzdělávání. Úspěšní kandidáti zahájí stipendijní pobyt v dubnu nebo říjnu 2021. Výše stipendia činí minimálně 117 000 YEN měsíčně. O další podmínkách pro uchazeče se doporučujeme informovat na webových stránkách Velvyslanectví Japonska v ČR a v informačním manuálu pro žadatele. Tento druh stipendia nabízí Ministerstvo školství, kultury, sportu, vědy a technologie Japonska (Monbukagakusho) poprvé na rok 2021.

Výběrové řízení uspořádá Velvyslanectví Japonska v Praze. Po předání přihlášek pozve Velvyslanectví Japonska uchazeče a uchazečky na první část výběrového řízení, kterou představují písemné testy. Následovat budou pohovory s uchazeči/uchazečkami, kteří/které úspěšně absolvují písemné testy. Další část výběrového řízení probíhá v Japonsku, kde příslušná komise Monbukagakusho rozhodne o konečných výsledcích.

Se srdečným pozdravem

 

Sabine Borovanská, M. A.

Akademická informační agentura (AIA)   |   Academic Information Agency

Oddělení bilaterálních a multilaterálních programů   |   Bilateral and Multilateral Programmes Unit

Tel.: (+420) 221 850 504

E-mail: sabine.borovanska@dzs.cz

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

5.G ve Švýcarsku

5.G ve Švýcarsku

20 fotek

Od 31. ledna do 2. února 2023 pobývala třída 5.G v Českém Švýcarsku.

Mgr. Kateřina Appelová
02.02.2023 19:03

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz