Logo Ústecký kraj

13. července 1404 – Poprava 51 členů loupežnické bandy rytíře Mikeše Zouly na největší šibenici v českých zemích, nacházející se v Praze na místě dnešní křižovatky U Bulhara. Mikeše doprovodil k šibenici betlémský kazatel Mistr Jan Hus.

Studenti DofE pomáhají.

23.03.2022 1 158 Mgr. Kateřina Appelová

Studenti DofE pomáhají.

Pomáhat je přirozené a lidské... Dobrovolnictví je součástí každé vyspělé společnosti , přináší zkušenosti, nadhled, informace a v neposlední řadě je prospěšný pro cílovou skupinu. Pozorovat vývoj ve válkou zničených oblastech pouze pasivně není nejlepší recept – aktivní zapojení právě do dobrovolničení pomáhá se v situaci zorientovat, tady nejde pouze o ceněný záznam v CV.

Proto podporujeme studenty našeho gymnázia, kteří letos plní program DofE, v práci pro materiální sklad při Sokol Trnovany. Šestičlenná skupina studentů nabídla pravidelně a dlouhodobě svůj volný čas a chodí do Sokolovny v Trnovanech přerovnávat a třídit nekončící příliv tašek a krabic s dary Tepličáků pro maminky s dětmi z Ukrajiny. Právě dlouhodobá a pravidelná pomoc je to, co se počítá. A nejsou to jen stohy bačkor a plen, které rovnáme do komínků, studenti ( a i my, dospělí) si touto dobrovolnickou činností porovnávají i své hodnoty. Pomáhat je přirozené a lidské, ale ne samozřejmé – děkujeme.

Mgr. Brušáková Kateřina, koordinátor DofE pomoci v Sokol Trnovany

březen 2022

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Podoby Jana Husa

Podoby Jana Husa

24 fotek

Přesnou podobu Jana Husa neznáme, a tak malíři a sochaři a režiséři mohli zapojit svou představivost.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.07.2024 17:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz