Logo Ústecký kraj

Svěřte mi výchovu a změním tvářnost Evropy. Leibniz

Ukrajinci absolvovali

12.10.2022 1 012 Mgr. Kateřina Appelová

Ukrajinci absolvovali

Ve středu 12. října 2022 byly na poslední hodině českého jazyka pro Ukrajince jedné z mnoha výukových skupin na GT slavnostně předány certifikáty - potvrzení o absolvování 45 hodin výuky. Kurzy pokračují, ze začátečníků se ale stali pokročilí. A jak se takoví pokročilí poznají?

V cizím jazyce funguje jako spolehlivý indikátor pokročilosti schopnost vnímat a používat vtip. INejen proto bylo skvělým rozhodnutím vyměnit tentokrát učebnu teplického gymnázia za obývák a kuchyň. Podával se ukrajinský BORŠČ, ukrajinské taštičky VARENYKY plněné bramborovou kaší, italský salát Caprese, karpatské víno, plzeňské pivo a turecká káva z francouzského presovače. Kurz je sice u konce, ale dohodli jsme se, že se určitě brzy znovu neformálně sejdeme u jednoho stolu..a hned tu byl i návrh v mile nedokonalé češtině: Sejdeme se na svátek Marťana. Chvilinku jsme tápali, autorka návrhu pak přidala bílého koně a husu a bylo to jasné. Nasmáli jsme se..a určitě ne naposledy.

Kolegům, kteří přebírají kurzy pro pokročilé patří velký dík, stejně tak vedení školy a v neposlední řadě pak všem skvělým a motivovaným dospělým studentům, kterým osud přivál náš složitý jazyk do cesty. 

Mgr. Kateřina Appelová

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Británie 2024 - 4

Británie 2024 - 4

9 fotek

Krásy jižní Anglie zkoumá skupina 45 našich žáků od 8. do 14. dubna 2024.

RNDr. Zdeněk Bergman
14.04.2024 15:44

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz