Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí. Jan Palach

Úspěch mladých chemiků v kraji

22.04.2021 570 Mgr. Bc. Josef Kopřiva

Úspěch mladých chemiků v kraji

V pondělí 19. dubna 2021 proběhlo krajské kolo Chemické olympiády kategorie D.

Naši školu a okres Teplice reprezentovalo po postupu z okresního kola 5 žáků třídy 4.A - Matěj Chalupa, Matěj Kopřiva, Kateřina Lukešová, Vendula Pražáková a Daniel Šafránek. Krajské kolo proběhlo, obdobně jako kola školní a okresní, online formou. 

Soutěžní úlohy důkladně prověřily znalosti soutěžících – obsahovaly mj. chemické i fyzikální výpočty, zápisy a vyčíslování chemických reakcí, a dokonce i online "laboratorní úlohu". Konkurence byla vysoká - protože nebyl počet míst v krajském kole omezen kapacitou laboratoře, zúčastnilo 35 nejlepších žáků z gymnázií a základních škol celého kraje, o pořadí často rozhodovaly ne body, ale desetiny i setiny bodů - viz např. rozdíl 0,03 bodu mezi 8. a 9. místem našich zástupců

O to víc vynikne skvělé umístění našich studentů – všech pět se probojovalo do první desítky (resp. devítky) v pořadí: 9. Matěj Chalupa, 8. Vendula Pražáková, 7. Matěj Kopřiva; Katka Lukešová získala 3. místo a Dan Šafránek celou soutěž vyhrál!

Celá výsledková listina.

Všem žákům gratulujeme k vynikajícím výsledkům, děkujeme za výbornou reprezetaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu!

Mgr. Josef Kopřiva

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Nová bicí souprava

Nová bicí souprava

7 fotek

No nového roku 2022 s novou bicí soupravou.

PhDr. Květuše Martínková
14.01.2022 15:58

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz