Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Ústřední kolo Olympiády v německém jazyce

26.04.2018 1 691 Mgr. Miloslava Bačová

Ústřední kolo Olympiády v německém jazyce

Ve dnech 15. až 18. dubna  2018 se v Praze zúčastnily dvě naše studentky Sarah Landgrafova (6.C) a Anna Glöcknerová (7.B) ústředního kola Olympiády v německém jazyce.

Organizároři, kterými byly Goethe-Institut v Praze a Die Zentralstelle für das Auslandsschulwesen, připravili zcela nový model této soutěže. Skoro čtyřdenní setkání začalo v neděli odpoledne, kdy se soutěžící seznamovali s charakterem soutěže. V pondělí proběhla na Goethe-Institutu samotná soutěž. Začala poslechem a pokračovala prezentací zadaného tématu, na jehož přípravu měly menší týmy soutěžících hodinu čas. Samotná prezentace trvala 8-10 minut. Komise hodnotila převážně kreativitu provedení, týmovou práci a úroveň jazyka.

Vyhlášení výsledků Olympiády proběhlo v úterý na velvyslanectví SRN za přítomnosti samotného německého velvyslance. V každé z obou kategorií byla následně vyhlášena první tři místa, všichni soutěžící se pak stali laureáty této soutěže. Pro naše soutěžící byl úspěchem samotný postup až do tohoto vrcholného kola.

Soutěž měla bohatý doprovodný program, soutěžící byli ubytování v hotelu. Po celou dobu měli možnost mluvit s rodilými mluvčími. Ze soutěže odjížděli všichni s nádhenými zážitky, dojmy a nově navázanými kontakty.

M. Bačová

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Ocasatí obojživelníci

Ocasatí obojživelníci

35 fotek

Výstava v Muzeu města Duchcova připravená herpetologem PhDr. Jiřím Wolfem.

RNDr. Zdeněk Bergman
18.09.2020 17:54

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz