Logo Ústecký kraj

23. 9. 1938: Byla vyhlášena všeobecná mobilizace československé branné moci.

Vietnam a Facebook

03.02.2021 1 252 RNDr. Zdeněk Bergman

Vietnam a Facebook

Gymnázium Teplice je zapojeno do dlouhodobého projektu organizace Amnesty International Škola přátelská k lidským právům. Nejnovější iniciativa vyzývá k připojení hlasu na obranu svobody slova ve Vietnamu.

Tato země si zaslouží pozornost kvůli umlčování kritiků režimu. A vietnamská vláda si na boj se svými online kritiky přizvala mocného spojence – samotný Facebook.

Ten blokováním příspěvků disidentů a kritiků režimu přímo napomáhá s umlčováním legitimní kritiky vlády. Facebook již v loňském roce potvrdil agentuře Reuters, že po obsáhlých jednáních s vietnamskou vládou souhlasil s cenzurou „protistátního obsahu“ a dalším omezením svých služeb, s dovětkem, že se jednalo o souhlas „neochotný“.

Připomeňte s námi Facebooku, že právo na svobodu projevu je zakotveno v Mezinárodním paktu o občanských a politických právech a řadě dalších dokumentů, vietnamskou ústavu nevyjímaje.

Chci vyzvat Facebook k zastavení cenzury ve Vietnamu.

Vietnam aktuálně představuje jedno z nejutlačovanějších prostředí, co se týče svobody vyjadřování na internetu. V zemi je v současné době ve vězení nejméně 170 vězňů svědomí. Z toho 69 lidí je uvězněno právě na základě poklidného uplatňování svého práva na svobodu projevu online.

PS: Na situaci v zemi upozorňuje i nový Amnesty report. Najdete v něm rozhovory s vietnamskými obránci lidských práv, včetně bývalých vězňů svědomí a jejich rodinných příslušníků, právníků, novinářů i spisovatelů a další informace o systematickém potlačování práv a svobod ve Vietnamu.

Děkuji, že s námi bráníte svobodu slova.

Marcela Procházková, kampaňová koordinátorka

Amnesty International

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz