Logo Ústecký kraj

19. dubna 1880: Stremayrova jazyková nařízení zaručovala rovnoprávnost češtiny s němčinou u státních úřadů.

Víkend na Vlčárně

15.05.2023 564 Mgr. Iva Reichová

Víkend na Vlčárně

Víkend od 12. do 14. května 2023 strávili naši ukrajinští žáci na chatě Vlčárna v Česko- Saském Švýcarsku v rámci projektu Ústeckého kraje na podporu regionu poškozeného požárem v minulém roce. Čas jsme trávili poznáváním krás českého pohraničí a zdokonalováním českého jazyka. Jaký je výsledek můžete ve dvou příspěvcích posoudit sami.

Tento víkend byla příležitost pro integrovanou ukrajinskou studentskou mládež z našeho gymnázia. Čekal je zajímavý zájezd do Česko-Saského Švýcarska. Z Teplic jsme vyrazili v pátek 12. května. Celý výlet byl od první chvíle nabitý a zajímavý. První den jsme se vydali prozkoumat české lesy a dokonce jsme se rozhodli vystoupit na místní horu – Vlčí horu. Další aktivitou byla procházka autentickou českou vesnicí. Večer byl velmi naučný: naši učitelé-koordinátoři pro nás připravili zajímavé deskové hry v českém jazyce. Ráno dalšího dne bylo plné: vyrazili jsme do Krasnaja Lípa, kde se nachází muzeum Česko-Saského Švýcarska. Po návštěvě muzea jsme se prošli po krásném okolí Krasnaja Lypa. Náš výšlap probíhal nejen v česky mluvícím prostředí, ale také se zájmem o místní faunu a flóru. Nakonec jsme dojeli do Kiyova, kde jsme si užili vysoké skály místního kaňonu. Po dlouhé únavné „procházce“ nás čekal další úkol: rozdělat oheň na dvorku penzionu. Večer jsme smažili výborné klobásky a marshmallow na ukrajinské písničky. To je to, co jsme chtěli vyjádřit našim učitelům: ... Naše ukrajinská skupina je velmi vděčná za uspořádání takové studijní cesty, děkuje organizaci školy a hlavně panu řediteli.

D. Holda, 7.D

Bylo to fajn. Měly jsme kvalitní obědy a nejlepší učitele. Udělali jsme tam táborák, zpívaly jsme písničky. Chodili jsme 5 hodin po horech a uviděli jsme mnoho zajímavých a krásných míst.

M. Hluskho, 5.F

Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně Víkend na Vlčárně

Zpět na: Zprávy

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz