Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Vítězství na krajském kole SOČ

04.05.2022 155 Ing. Bc. Jakub Mráček

Vítězství na krajském kole SOČ

Ve středu 4. května 2022 proběhlo v kampusu UJEP krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Zlato a postup do národního kola si odváží J. Valoušek (8.D), stříbro J. Řebíček (8.D).

Oba pánové prošli náročnou přípravou a tréninkem prezentace a dnes za svou práci sklidili ovoce. Konkurence nebyla početná, ale zato silná a kvalitní: Jonáš Řebíček v oboru Historie skončil (dle výroku poroty) "o vlásek" druhý v soutěži s podobně zaměřenou prací postavenou na orální historii. Oponentský posudek dostal mimořádně vlídný. Práci vedli Mgr. Otakar Reich a Mgr. Magda Kubíčková Barabášová.

Jakub Valoušek byl předsedou poroty, fyzikálním chemikem, vyplísněn za svůj závěr. Nesouhlasil totiž s autorovým tvrzením, že se projekt domácí absorpční spektroskopie nehodí do školní osnov - byl přesně opačného názoru!  Práce porotu zaujala nejen obsahově a metodicky, porotci chválili také prezentační výstup a schopnost podat komplikované téma srozumitelně. Odměnou kromě knižní poukázky a přijetí na FŽP UJEP bez přijímacích zkoušek je i postup do národního kola, což v přírodovědných oborech nebylo zdaleka pravidlem - o to víc si toho považujeme. Jakuba tak čeká 10.-12. června finále v Kutné Hoře.

Ing. Jakub Mráček

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Naši v Portugalsku

Naši v Portugalsku

7 fotek

Od 2. do 8. května 2022 působí v Portugalsku našich 23 vyslanců.

RNDr. Zdeněk Bergman
05.05.2022 15:09

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz