Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Každý si zaslouží, co si nechá líbit. Jan Žižka

Vodák 7.D. E a F

21.05.2018 1 822 Mgr. Radek Blahota

Vodák 7.D. E a F

Konečně jsme se dočkali. V pondělí 14. května jsme se vydali na vodácký kurz. Úkol na první den byl jasný, vstát brzy, stihnout vlak a dopravit se do kempu U Vikinga, kde jsme byli ubytovaní celý týden.

Po příjezdu jsme se hned převlékli, abychom mohli vyrazit na vodu. Absolvovali jsme nezbytné informace o řízení kánoí a vyrazili s nadšením trénovat naše vodácké dovednosti do vod řeky Vltavy.

Druhý den byla naše trasa o něco delší, než ten první. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nenechali jsme se zastrašit, nasadili si pláštěnky a sjížděli všechny jezy s úsměvem. Po návratu do kempu jsme se převlékli do suchého oblečení a jeli jsme si zpět prohlédnout Český Krumlov. Někteří z nás si prohlédli památky a někteří zašli na teplý čaj, který byl v tomto počasí nezbytný. Večer jsme si zpestřili hrou na kytaru s lídrem kapely HekiHek, který nás doprovázel na kytaru.

Třetí den se počasí nechtělo zlepšit, ale co bychom to byli za vodáky, kdybychom se báli vody. Ráno jsme se nechali odvést na začátek trasy, naskákali do kánoí a užívali si jeden z posledních dnů našeho kurzu. Cestou do Zlaté Koruny  jsme se stavěli v kempu U Milana, kde jsme se posilnili klobásou a ohřáli u ohně. Další večer jsme se opět bavili, ale tentokrát tanečními kreacemi za doprovodu reprodukované hudby.

Čtvrtý den nás čekala nejdelší trasa, kterou jsme všichni zvládli na jedničku, prohlédli si i hrad Rožmberk, posilnili se teplou polévkou a pokračovali v naší cestě, která končila v našem kempu. V pátek jsme sice unaveni, ale velmi neradi opouštěli naše kánoe i naši početnou vodáckou partu a vydali jsme se domů.

Rachel Macháčková 7.E

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Oltář v Beuronské kapli

Oltář v Beuronské kapli

23 fotek

28. července 2020 instalovala v Beuronské kapli GT firma VV sklo Křižanov obraz oltáře vypískovaný do skla.

Mgr. Radka Manáková
28.07.2020 16:49

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz