Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Neumíš – naučíme tě, nemůžeš – pomůžeme ti, nechceš – nechceme tě.

Výprava 6.D za uměním

12.04.2022 611 Mgr. Radka Manáková

Výprava 6.D za uměním

Výprava 6.D 12. dubna 2022 za uměním do Roudnice nad Labem se dlouho velmi dařila. Animátorka Andrea nás přivítala jako „to gymnázium, které má tu úžasnou Beuronskou kapli“ a velmi se snažila vytáhnout ze studentů jejich pocity z výstavy Vladimíra Vély.

Ten tam momentálně vystavuje svá velkoplošná plátna a připomněla, že jde o současné, nikoli moderní umění, protože to moderní už je i více než 100 let staré. Program jsme si ještě rozšířili, když paní profesorky Manáková a Farská rozdaly dvojicím studentů jména malířů ze stálé expozice skutečně moderního umění (Mikuláš Medek, Josef Čapek, Jan Slavíček,…). Studenti měli za úkol si obrazy „svého“ autora prohlédnout a anglicky nebo rusky ho popsat tak, aby ho ostatní studenti byli schopni podle popisu nalézt. Uspěli všichni a všichni si odnesli malou odměnu.

Po krátkém rozchodu k prohlídce roudnického náměstí jsme se vlakem vypravili domů. Bohužel, bez problémů jsme se dostali jen na hlavní nádraží v Ústí nad Labem. Tam nám bylo řečeno, že se vlakem dostaneme jen na nádraží Ústí nad Labem – Západ, protože do Teplic až do půlnoci nic nepojede. Na „Západě“ měl být přistaven autobus, ale na ten jsme čekali skoro hodinu, další půlhodinu strávili ve stojícím autobuse, který nejspíš čekal na další vlak, takže jsme se do Teplic dostali s téměř dvouhodinovým zpožděním. Ale počasí bylo krásné a nálada výborná…

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Přespávačka primy

Přespávačka primy

2 fotek

Z pátku 19. na sobotu 20. května 2023 měli primáni noční směnu.

Mgr. Iva Reichová
19.05.2023 22:43

Všechny galerie

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz