Gymnázium
	Teplice

Gymnázium
Teplice

Za krásami přírody a historií rakousko - německého pomezí

15.05.2019 914 Mgr. Dagmar Žbánková

Za krásami přírody a historií rakousko - německého pomezí

Ve dnech 9. - 10. května 2019  navštívilo 50 studentů naší školy rakouské město Salzburg.

Nejprve jsme si udělali rychlou procházku městečkem, zjistili jsme, kde se prodávají Mozartovy koule, zopakovali si znalosti o samotném umělci a zvenčí si prohlédli jeho rodný dům. Poté jsme navštívili katedrálu svatého Ruperta a Virgila s uchvacující barokní výzdobou a podívali se i do přilehlé Rezidence Prunkräume, kde se nachází galerie umění plná obrazů, nádob a šperků. Lanovka nás pak vyvezla na zdejší pevnost Hohensalzburg, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o její historii, přestavbách a pánech. Následovala zastávka pro doplnění zásob u nejmenovaného obchodního řetězce a pak už jen cesta do penzionu.

Druhý den jsme se po snídani vydali k solnému dolu v Berchtesgadenu. Mezi největší zážitky z jeho prohlídky určitě patří jízda vláčkem, jízda po skluzavkách a plavba lodí po solném jezeře. Poté jsme navštívili muzeum Obersalzberg pod Orlím hnízdem. Tam jsme si prohlédli Hitlerův bunkr a výstavu připomínající dnešním lidem zvěrstva války.  Poslední zastávka byla u jezera Königssee. Zde jsme každý strávil svou hodinku a půl po svém. Potom už nás čekala pouze (šestihodinová) cesta domů.

 Myslím, že zájezd jsme si všichni moc užili. Já osobně doufám, že se do Salzburgu a k jezeru ještě někdy podívám.

Eliška Müllerová, 4.A

Návštěva Solné komory Návštěva Solné komory Návštěva Solné komory Návštěva Solné komory Návštěva Solné komory Návštěva Solné komory Návštěva Solné komory Návštěva Solné komory

Zpět na: Zprávy

Fotogalerie

Ocasatí obojživelníci

Ocasatí obojživelníci

35 fotek

Výstava v Muzeu města Duchcova připravená herpetologem PhDr. Jiřím Wolfem.

RNDr. Zdeněk Bergman
18.09.2020 17:54

Všechny galerie

Partneři a sponzoři

© 2014 Gymnázium Teplice. Vytvořeno službou eSchool.cz